tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › NHL › Syöttöpörssi

NHL syöttöpörssi 2026–27

Jääkiekko · Pohjois-Amerikka
Yön änärit – suomalaisten viime yön pisteet ja maalivideotSuomalaiset viime yönä

NHL syöttöpörssi 2026–27 – eniten syöttöjä

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Connor McDavidEDMEDM8617232
2Jack EichelVGKVGK10513182
3Matthew TkachukFLAFLA9311144
4Evan BouchardEDMEDM8610160
4Nathan MacKinnonCOLCOL86101612
4Quinn HughesMINMIN8210120
7Mitch MarnerVGKVGK1029112
7Seth JonesFLAFLA919102
7Erik KarlssonPITPIT90990
7Adam FoxNYRNYR100996
11Leon DraisaitlEDMEDM868140
11David PastrnakBOSBOS948122
11Macklin CelebriniSJSSJS638114
11Clayton KellerUTAUTA938114
11Roman JosiNSHNSH81892
16Mark StoneVGKVGK1077149
16Sebastian AhoCARCAR9671312
16Auston MatthewsTORTOR967130
16William NylanderTORTOR957120
16Tim StützleOTTOTT957122
16Nikita KucherovTBLTBL837102
16Mikhail SergachevUTAUTA937108
16Elias PetterssonVANVAN1037100
16Leo CarlssonANAANA72792
16Jack HughesNJDNJD82790
16Filip ForsbergNSHNSH81784
16Jackson BlakeCARCAR91784
16Morgan GeekieBOSBOS91782
16Chandler StephensonSEASEA91786
16Logan CooleyUTAUTA91782
16Matthew SchaeferNYINYI80774
16Ivan BarbashevVGKVGK100774
33Steven StamkosNSHNSH846102
33Martin NecasCOLCOL846100
33Nick SuzukiMTLMTL846102
33Cale MakarCOLCOL73692
33Mikael GranlundANAANA62680
33Lane HutsonMTLMTL82686
33Mikko RantanenDALDAL82688
33Mark ScheifeleWPGWPG82680
33Owen PowerBUFBUF92682
33Kaapo KakkoSEASEA92682
33Mika ZibanejadNYRNYR102682
33Samuel GirardPITPIT91672
33Charlie CoyleCBJCBJ60662
33Nazem KadriCOLCOL80660
33Sean WalkerCARCAR90666
33Zach BensonBUFBUF90668
33William CarrierCARCAR906610
33Filip HronekVANVAN100660
33Brayden McNabbVGKVGK100664
52Kirill KaprizovMINMIN895140
52Brandon HagelTBLTBL865112
52Andrei SvechnikovCARCAR965116
52Nick SchmaltzUTAUTA965112
52Jake GuentzelTBLTBL84590
52Kirill MarchenkoTORTOR94598
52Dylan GuentherUTAUTA94596
52Jared McCannSEASEA93580
52John TavaresTORTOR72574
52Jesper BrattNJDNJD82570
52Vince DunnSEASEA92576
52Mattias SamuelssonBUFBUF92576
52Shayne GostisbehereCARCAR92572
52Brock BoeserVANVAN102576
52Linus KarlssonVANVAN102574
52Jackson LaCombeANAANA71562
52Dylan HollowaySTLSTL81560
52Dylan StromeWSHWSH81564
52Neal PionkWPGWPG81562
52Brayden PointTBLTBL81564
52Anton FrondellCHICHI91560
52Barrett HaytonUTAUTA91564
52Shane PintoOTTOTT91566
52Claude GirouxOTTOTT91562
52J.T. MillerNYRNYR1015611
52Zach WerenskiCBJCBJ60550
52Brandon MontourSEASEA805527
52Moritz SeiderDETDET80552
52Lars EllerFLAFLA90552
81Vasily PodkolzinEDMEDM874112
81Alexis LafrenièreNYRNYR10741112
81Brady TkachukFLAFLA9641011
81Mason McTavishSTLSTL85492
81Alex DeBrincatDETDET85494
81Bo HorvatNYINYI85492
81Tage ThompsonBUFBUF95494
81Jack QuinnBUFBUF95499
81Fraser MintenBOSBOS944814
81Brock NelsonCOLCOL83472
81Ryan LeonardWSHWSH83478
81Jason RobertsonDALDAL83472
81Easton CowanTORTOR93476
81Tommy NovakPITPIT93474
81Jordan EberleSEASEA93476
81Elias LindholmBOSBOS93474
81Ivar StenbergSJSSJS82464
81Connor McMichaelSTLSTL82460
81Matias MaccelliNYINYI82462
81Michael Brandsegg-NygårdDETDET82462

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.