tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › NHL › Maalivahdit

NHL maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Pohjois-Amerikka
Yön änärit – suomalaisten viime yön pisteet ja maalivideotSuomalaiset viime yönä

NHL maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1D. GarandNew York RangersNew York Rangers6116496,01
2C. TalbotColumbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets484494,41
3D. TarasovDetroit Red WingsDetroit Red Wings473494,10
4C. DeSmithDallas StarsDallas Stars375593,80
5J. SwaymanBoston BruinsBoston Bruins82171693,11
6L. MeriläinenVancouver CanucksVancouver Canucks6149793,10
7J. OettingerDallas StarsDallas Stars6120993,03
8V. HussoAnaheim DucksAnaheim Ducks343292,90
9J. WollPhiladelphia FlyersPhiladelphia Flyers61801492,81
10A. NedeljkovicSan Jose SharksSan Jose Sharks4102892,71
11I. SorokinNew York IslandersNew York Islanders71771592,21
12I. ShesterkinNew York RangersNew York Rangers6117992,00
13J. WallstedtMinnesota WildMinnesota Wild102232091,80
14L. UllmarkOttawa SenatorsOttawa Senators91951791,60
15K. VejmelkaUtah MammothUtah Mammoth91761491,62
16D. HildebyTampa Bay LightningTampa Bay Lightning365691,50
17P. KochetkovCarolina HurricanesCarolina Hurricanes594991,30
18S. WedgewoodColorado AvalancheColorado Avalanche379890,80
19P. GrubauerSeattle KrakenSeattle Kraken61531590,70
20M. DiPietroBoston BruinsBoston Bruins377890,60
21L. ThompsonWashington CapitalsWashington Capitals71821990,50
22J. GreavesColumbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets61371490,51
23D. LeviEdmonton OilersEdmonton Oilers61431689,90
24B. BussiCarolina HurricanesCarolina Hurricanes61341589,91
25J. MarkstromFlorida PanthersFlorida Panthers61061189,81
26T. JarryEdmonton OilersEdmonton Oilers4871089,70
27S. SkinnerWinnipeg JetsWinnipeg Jets61631989,60
28J. DaccordSeattle KrakenSeattle Kraken61601789,40
29S. KnightChicago BlackhawksChicago Blackhawks82282889,10
30C. HartVegas Golden KnightsVegas Golden Knights71541989,00
31M. BlackwoodColorado AvalancheColorado Avalanche71602088,90
32J. SarosNashville PredatorsNashville Predators82142788,80
33A. SilovsPittsburgh PenguinsPittsburgh Penguins61351788,81
34J. HoferSt. Louis BluesSt. Louis Blues61331788,71
35A. HillVegas Golden KnightsVegas Golden Knights51021388,70
36S. CossaUtah MammothUtah Mammoth455688,70
37S. BobrovskyToronto Maple LeafsToronto Maple Leafs71752388,40
38J. AllenNew Jersey DevilsNew Jersey Devils61271788,20
39J. FowlerMontréal CanadiensMontréal Canadiens5981188,21
40C. StevensonWinnipeg JetsWinnipeg Jets3751088,20
41C. EllisBuffalo SabresBuffalo Sabres574688,20
42A. StolarzToronto Maple LeafsToronto Maple Leafs4891288,10
43C. LindgrenWashington CapitalsWashington Capitals384788,10
44J. GibsonDetroit Red WingsDetroit Red Wings71562088,00
45D. VladarPhiladelphia FlyersPhiladelphia Flyers51442087,80
46A. SchmidFlorida PanthersFlorida Panthers51041287,80
47A. SoderblomChicago BlackhawksChicago Blackhawks3761187,40
48L. DostalAnaheim DucksAnaheim Ducks81632287,30
49A. ForsbergLos Angeles KingsLos Angeles Kings4761087,20
50D. KuemperLos Angeles KingsLos Angeles Kings5981487,00
51K. LankinenVancouver CanucksVancouver Canucks81572186,10
52J. BinningtonSt. Louis BluesSt. Louis Blues4861486,01
53A. VasilevskiyTampa Bay LightningTampa Bay Lightning71342285,90
54Y. AskarovSan Jose SharksSan Jose Sharks61392385,80
55D. CooleyCalgary FlamesCalgary Flames41031785,80
56S. MurashovPittsburgh PenguinsPittsburgh Penguins51142184,40
57U. LuukkonenBuffalo SabresBuffalo Sabres81612584,20
58N. DawsNew Jersey DevilsNew Jersey Devils4801584,20
59D. WolfCalgary FlamesCalgary Flames61442883,70
60J. DobesMontréal CanadiensMontréal Canadiens51182383,70
61S. ErssonOttawa SenatorsOttawa Senators4801681,80
62S. VarlamovNew York IslandersNew York Islanders3581381,70
Alle 3 ottelua pelanneet
63R. PoirierDallas StarsDallas Stars1240100,01
64J. KorpisaloNew York RangersNew York Rangers120387,00
65M. MurrayNashville PredatorsNashville Predators118385,70
66C. PickardMinnesota WildMinnesota Wild120580,00
67A. KolosovPhiladelphia FlyersPhiladelphia Flyers119579,20
68L. MeriläinenOttawa SenatorsOttawa Senators1210–0
69S. MartinNew York RangersNew York Rangers1150–0
70C. BlackFlorida PanthersFlorida Panthers1140–0
71S. MontembeaultMontréal CanadiensMontréal Canadiens1140–0
72N. TolopiloVancouver CanucksVancouver Canucks1120–0
73K. GerasimyukFlorida PanthersFlorida Panthers1110–0
74J. ParsonsOttawa SenatorsOttawa Senators190–0
75C. DriedgerVancouver CanucksVancouver Canucks170–0
76A. LyonBuffalo SabresBuffalo Sabres170–0
77L. BrossoitAnaheim DucksAnaheim Ducks160–0
78C. PetersenWashington CapitalsWashington Capitals140–0

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.