tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › National League › Syöttöpörssi

National League syöttöpörssi 2026–27

Jääkiekko · Sveitsi
Suomalaiset National Leaguessa – pisteet, maalit ja peliajatSuomalaiset National Leaguessa

National League syöttöpörssi 2026–27 – eniten syöttöjä

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Kristian TanusAjoieAjoie14514194
1Denis MalginZSC LionsZSC Lions124141810
3Marcus SörensenFribourgFribourg11313162
3Sven AndrighettoZSC LionsZSC Lions12313162
5Ian MitchellSC BernSC Bern11112134
6Jerry TurkulainenAjoieAjoie14411154
6Jimmy VeseyServetteServette13211136
8Roby JärventieAmbri-PiottaAmbri-Piotta12810186
8Nathan SchnarrAmbri-PiottaAmbri-Piotta12410142
8Jacob LarssonRapperswil-JonaRapperswil-Jona132101212
8Emil PetterssonLangnauLangnau13210122
8Jason FuchsLausanneLausanne142101210
13Sandro SchmidFribourgFribourg12781512
13Julius NättinenAjoieAjoie1478156
13Malte StrömwallZSC LionsZSC Lions1148122
13Marcus SylvegardBielBiel1238118
13Anthony RichardFribourgFribourg1238114
13Nick ShoreLuganoLugano1018912
13Mikko LehtonenZSC LionsZSC Lions111894
20Jesse PuljujärviServetteServette10671335
20Drake CaggiulaLausanneLausanne1447114
20Yannick RathgebFribourgFribourg12371036
20Arttu RuotsalainenKlotenKloten1337106
20Juuso RiikolaLangnauLangnau1337108
20Victor RaskRapperswil-JonaRapperswil-Jona1227910
20Dario MeyerKlotenKloten132798
20Tim HeedAmbri-PiottaAmbri-Piotta101780
20Curtis LazarLausanneLausanne111780
20Hannes BjörninenLangnauLangnau131786
20Vili SaarijärviServetteServette100772
20Mirco MüllerLuganoLugano110774
20Santeri AlataloLuganoLugano120778
33Simon KnakZSC LionsZSC Lions1296155
33Anttoni HonkaAjoieAjoie1476134
33Calvin ThürkaufLuganoLugano1266128
33Damien RiatLausanneLausanne14561114
33Luca FazziniLuganoLugano1246108
33Daniel CarrAjoieAjoie13461066
33Julius HonkaAjoieAjoie1446106
33Antti SuomelaLausanneLausanne73694
33Jan KovarEV ZugEV Zug83694
33Vinzenz RohrerEV ZugEV Zug83694
33Waltteri MereläSC BernSC Bern103692
33Derek GrantZSC LionsZSC Lions92682
33Victor SöderströmBielBiel112688
33Santtu KinnunenLangnauLangnau111674
33Tim MuggliAmbri-PiottaAmbri-Piotta121678
33Tanner FritzRapperswil-JonaRapperswil-Jona131676
33Yannick WeberZSC LionsZSC Lions120666
33Lawrence PilutRapperswil-JonaRapperswil-Jona130660
51Sakari ManninenServetteServette955100
51Saku MäenalanenLangnauLangnau13551010
51Axel SimicLausanneLausanne1455106
51Nicklas JensenRapperswil-JonaRapperswil-Jona114596
51Jérôme BachofnerLangnauLangnau1345929
51Dario AllenspachLangnauLangnau133584
51Kyen SopaAjoieAjoie143582
51Andre PeterssonLangnauLangnau42572
51Ludvig JohnsonFribourgFribourg82576
51Juho LammikkoZSC LionsZSC Lions112572
51Aleksandr IakovenkoBielBiel112572
51Dominic ZwergerBielBiel122578
51Simon Le CoultreServetteServette132576
51Johnny KneubuehlerServetteServette1325731
51Romain LoeffelLausanneLausanne1425710
51Philip-Michael DevosAjoieAjoie142574
51Nando EggenbergerLangnauLangnau131564
51Inaki BaraganoLausanneLausanne141564
51Deniss SmirnovsAjoieAjoie141564
51Lukas BengtssonEV ZugEV Zug70550
51Marc MarchonSC BernSC Bern110558
51Jonas TaibelFribourgFribourg120552
73Jere InnalaLuganoLugano1284124
73Michael JolyAmbri-PiottaAmbri-Piotta1284122
73Christoph BertschyFribourgFribourg1274112
73Jeff SkinnerBielBiel964102
73Rodrigo AbolsSC BernSC Bern1064104
73Tomas TatarEV ZugEV Zug74482
73Dario RohrbachSC BernSC Bern94480
73Rudolfs BalcersZSC LionsZSC Lions114482
73Jonathan DahlenLangnauLangnau114480
73Tommaso De LucaAmbri-PiottaAmbri-Piotta124482
73Henrik BorgströmFribourgFribourg53472
73Lias AnderssonBielBiel934731
73Tim BozonServetteServette93470
73Nicolas BaechlerZSC LionsZSC Lions123472
73Matthew VerboonServetteServette133476
73Rodwin DionicioSC BernSC Bern1124618
73Dean KukanZSC LionsZSC Lions122462
73Tim BerniZSC LionsZSC Lions122460
73Lassi ThomsonLuganoLugano1224612
73Fabio HoferBielBiel122462
73Mark SeverBielBiel122464
73Max LindrothKlotenKloten132464
73Adam TambelliniDavosDavos132460
73Flavio SchmutzLangnauLangnau132468
73Jacob MoverareEV ZugEV Zug81452
73Andreas WingerliEV ZugEV Zug81452
73Miro AaltonenSC BernSC Bern111456
73Simon JohanssonKlotenKloten131458

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.