tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › National League › Jäähypörssi

National League jäähypörssi 2026–27

Jääkiekko · Sveitsi
Suomalaiset National Leaguessa – pisteet, maalit ja peliajatSuomalaiset National Leaguessa

National League jäähypörssi 2026–27 – eniten jäähyminuutteja

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Daniel CarrAjoieAjoie13461066
2Basile SansonnensLausanneLausanne1421352
3Yannick RathgebFribourgFribourg12371036
4Brendan LemieuxDavosDavos1342635
4Jesse PuljujärviServetteServette10671335
6Valentin PiletAjoieAjoie1403333
6Sven JungDavosDavos1303333
8Johnny KneubuehlerServetteServette1325731
8Phil BaltisbergerLangnauLangnau1311231
8Lias AnderssonBielBiel934731
11Jérôme BachofnerLangnauLangnau1345929
11Luca CapaulRapperswil-JonaRapperswil-Jona1113429
11Gaëtan HaasBielBiel1043729
14Raymond Taylor FustLausanneLausanne1401127
15Jesse ZgraggenAjoieAjoie1403326
16Petr CajkaBielBiel1213422
16Maximilian StreuleFribourgFribourg1203322
18Rodwin DionicioSC BernSC Bern1124618
19Damien RiatLausanneLausanne14561114
19Erik BrännströmLausanneLausanne741514
21Jacob LarssonRapperswil-JonaRapperswil-Jona132101212
21Sandro SchmidFribourgFribourg12781512
21Lassi ThomsonLuganoLugano1224612
21Miro ZrydBielBiel1101112
21Nick ShoreLuganoLugano1018912
21Sven SentelerEV ZugEV Zug743712
27Jason FuchsLausanneLausanne142101210
27Romain LoeffelLausanneLausanne1425710
27Kevin FeyAjoieAjoie1420210
27Jeremy WickAjoieAjoie1401110
27Saku MäenalanenLangnauLangnau13551010
27Dominic LammerRapperswil-JonaRapperswil-Jona1350510
27Denis MalginZSC LionsZSC Lions124141810
27Victor RaskRapperswil-JonaRapperswil-Jona1227910
27Zach SanfordLuganoLugano1222410
27Jacob De la RoseFribourgFribourg1212310
27Christian MartiZSC LionsZSC Lions1220210
27Isacco DottiAmbri-PiottaAmbri-Piotta1201110
27Raphael PrasslKlotenKloten920210
27Noah RodServetteServette901110
41Ken JägerDavosDavos131349
41Nathan BorradoriAmbri-PiottaAmbri-Piotta112029
43Nathan VouardouxLausanneLausanne141458
43Fabian HeldnerLausanneLausanne141018
43Juuso RiikolaLangnauLangnau1337108
43Dario MeyerKlotenKloten132798
43Flavio SchmutzLangnauLangnau132468
43Simon JohanssonKlotenKloten131458
43Fabian MaierRapperswil-JonaRapperswil-Jona131018
43Calvin ThürkaufLuganoLugano1266128
43Marcus SylvegardBielBiel1238118
43Luca FazziniLuganoLugano1246108
43Dominic ZwergerBielBiel122578
43Tim MuggliAmbri-PiottaAmbri-Piotta121678
43Santeri AlataloLuganoLugano120778
43Yanick SablatnigBielBiel122248
43Rocco PezzulloAmbri-PiottaAmbri-Piotta120118
43Jérémie BärtschiBielBiel120008
43Victor SöderströmBielBiel112688
43Willy RiediZSC LionsZSC Lions113368
43Marc MarchonSC BernSC Bern110558
43Thierry BaderZSC LionsZSC Lions112028
43Harrison Luc SchreiberDavosDavos101018
64Rasmus KupariLuganoLugano81017
65Julius NättinenAjoieAjoie1478156
65Axel SimicLausanneLausanne1455106
65Julius HonkaAjoieAjoie1446106
65Jimmy VeseyServetteServette13211136
65Arttu RuotsalainenKlotenKloten1337106
65Hannes BjörninenLangnauLangnau131786
65Matthew VerboonServetteServette133476
65Simon Le CoultreServetteServette132576
65Tanner FritzRapperswil-JonaRapperswil-Jona131676
65Valentin NussbaumerDavosDavos133256
65Nico DünnerRapperswil-JonaRapperswil-Jona132356
65Calle AnderssonDavosDavos131236
65Julian ParréeDavosDavos130336
65Simas IgnataviciusServetteServette131016
65Mauro DufnerRapperswil-JonaRapperswil-Jona130116
65Nolan DiemAjoieAjoie130006
65Roby JärventieAmbri-PiottaAmbri-Piotta12810186
65Yannick WeberZSC LionsZSC Lions120666
65Ramon TannerLuganoLugano124156
65Kevin LabancRapperswil-JonaRapperswil-Jona122246
65Simon SeilerFribourgFribourg122246
65Justin SigristZSC LionsZSC Lions121346
65Zaccheo DottiAmbri-PiottaAmbri-Piotta121126
65Lukas LandryAmbri-PiottaAmbri-Piotta121016
65Patrick GeeringZSC LionsZSC Lions120006
65Nicklas JensenRapperswil-JonaRapperswil-Jona114596
65Jesper FrödénZSC LionsZSC Lions114376
65Miro AaltonenSC BernSC Bern111456
65Joel SalzgeberLangnauLangnau111126
65Leandro ProficoKlotenKloten110006
65Floran DouayLausanneLausanne110006
65Jan DortheFribourgFribourg103146
65Daniil UstinkovRapperswil-JonaRapperswil-Jona100226
65Ludvig JohnsonFribourgFribourg82576
65Benjamin BaumgartnerSC BernSC Bern82246
65Tristan ScherweySC BernSC Bern71016

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.