tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › National League › Pistepörssi

National League pistepörssi 2026–27

Jääkiekko · Sveitsi
Suomalaiset National Leaguessa – pisteet, maalit ja peliajatSuomalaiset National Leaguessa

National League pistepörssi 2026–27 – maalit, syötöt ja pisteet

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Kristian TanusAjoieAjoie14514194
2Roby JärventieAmbri-PiottaAmbri-Piotta12810186
2Denis MalginZSC LionsZSC Lions124141810
4Marcus SörensenFribourgFribourg11313162
4Sven AndrighettoZSC LionsZSC Lions12313162
6Simon KnakZSC LionsZSC Lions1296155
6Sandro SchmidFribourgFribourg12781512
6Julius NättinenAjoieAjoie1478156
6Jerry TurkulainenAjoieAjoie14411154
10Nathan SchnarrAmbri-PiottaAmbri-Piotta12410142
11Anttoni HonkaAjoieAjoie1476134
11Jesse PuljujärviServetteServette10671335
11Jimmy VeseyServetteServette13211136
11Ian MitchellSC BernSC Bern11112134
15Petteri PuhakkaKlotenKloten1393122
15Jere InnalaLuganoLugano1284124
15Michael JolyAmbri-PiottaAmbri-Piotta1284122
15Calvin ThürkaufLuganoLugano1266128
15Malte StrömwallZSC LionsZSC Lions1148122
15Jacob LarssonRapperswil-JonaRapperswil-Jona132101212
15Emil PetterssonLangnauLangnau13210122
15Jason FuchsLausanneLausanne142101210
23Christoph BertschyFribourgFribourg1274112
23Damien RiatLausanneLausanne14561114
23Drake CaggiulaLausanneLausanne1447114
23Marcus SylvegardBielBiel1238118
23Anthony RichardFribourgFribourg1238114
28Jeff SkinnerBielBiel964102
28Rodrigo AbolsSC BernSC Bern1064104
28Sakari ManninenServetteServette955100
28Saku MäenalanenLangnauLangnau13551010
28Axel SimicLausanneLausanne1455106
28Luca FazziniLuganoLugano1246108
28Daniel CarrAjoieAjoie13461066
28Julius HonkaAjoieAjoie1446106
28Yannick RathgebFribourgFribourg12371036
28Arttu RuotsalainenKlotenKloten1337106
28Juuso RiikolaLangnauLangnau1337108
39Nicklas JensenRapperswil-JonaRapperswil-Jona114596
39Jérôme BachofnerLangnauLangnau1345929
39Antti SuomelaLausanneLausanne73694
39Jan KovarEV ZugEV Zug83694
39Vinzenz RohrerEV ZugEV Zug83694
39Waltteri MereläSC BernSC Bern103692
39Victor RaskRapperswil-JonaRapperswil-Jona1227910
39Dario MeyerKlotenKloten132798
39Nick ShoreLuganoLugano1018912
39Mikko LehtonenZSC LionsZSC Lions111894
49Julian SchmutzLangnauLangnau137182
49Filip ZadinaDavosDavos135382
49Tomas TatarEV ZugEV Zug74482
49Dario RohrbachSC BernSC Bern94480
49Rudolfs BalcersZSC LionsZSC Lions114482
49Jonathan DahlenLangnauLangnau114480
49Tommaso De LucaAmbri-PiottaAmbri-Piotta124482
49Dario AllenspachLangnauLangnau133584
49Kyen SopaAjoieAjoie143582
49Derek GrantZSC LionsZSC Lions92682
49Victor SöderströmBielBiel112688
49Tim HeedAmbri-PiottaAmbri-Piotta101780
49Curtis LazarLausanneLausanne111780
49Hannes BjörninenLangnauLangnau131786
63Gian-Marco WetterRapperswil-JonaRapperswil-Jona135274
63Sven SentelerEV ZugEV Zug743712
63Emil BemströmSC BernSC Bern94374
63Gaëtan HaasBielBiel1043729
63Jesper FrödénZSC LionsZSC Lions114376
63Ahti OksanenLausanneLausanne114370
63Henrik BorgströmFribourgFribourg53472
63Lias AnderssonBielBiel934731
63Tim BozonServetteServette93470
63Nicolas BaechlerZSC LionsZSC Lions123472
63Matthew VerboonServetteServette133476
63Andre PeterssonLangnauLangnau42572
63Ludvig JohnsonFribourgFribourg82576
63Juho LammikkoZSC LionsZSC Lions112572
63Aleksandr IakovenkoBielBiel112572
63Dominic ZwergerBielBiel122578
63Simon Le CoultreServetteServette132576
63Johnny KneubuehlerServetteServette1325731
63Romain LoeffelLausanneLausanne1425710
63Philip-Michael DevosAjoieAjoie142574
63Santtu KinnunenLangnauLangnau111674
63Tim MuggliAmbri-PiottaAmbri-Piotta121678
63Tanner FritzRapperswil-JonaRapperswil-Jona131676
63Vili SaarijärviServetteServette100772
63Mirco MüllerLuganoLugano110774
63Santeri AlataloLuganoLugano120778
89Tyler MoyRapperswil-JonaRapperswil-Jona134264
89Brendan LemieuxDavosDavos1342635
89Stefan RüegseggerLausanneLausanne144262
89Joona LuotoKlotenKloten103362
89Olle LycksellLuganoLugano103362
89Willy RiediZSC LionsZSC Lions113368
89Tino KesslerDavosDavos133362
89Rodwin DionicioSC BernSC Bern1124618
89Dean KukanZSC LionsZSC Lions122462
89Tim BerniZSC LionsZSC Lions122460
89Lassi ThomsonLuganoLugano1224612
89Fabio HoferBielBiel122462

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.