tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › National League › Maalipörssi

National League maalipörssi 2026–27

Jääkiekko · Sveitsi
Suomalaiset National Leaguessa – pisteet, maalit ja peliajatSuomalaiset National Leaguessa

National League maalipörssi 2026–27 – eniten maaleja

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Simon KnakZSC LionsZSC Lions1296155
1Petteri PuhakkaKlotenKloten1393122
3Roby JärventieAmbri-PiottaAmbri-Piotta12810186
3Jere InnalaLuganoLugano1284124
3Michael JolyAmbri-PiottaAmbri-Piotta1284122
6Sandro SchmidFribourgFribourg12781512
6Julius NättinenAjoieAjoie1478156
6Anttoni HonkaAjoieAjoie1476134
6Christoph BertschyFribourgFribourg1274112
6Julian SchmutzLangnauLangnau137182
11Jesse PuljujärviServetteServette10671335
11Calvin ThürkaufLuganoLugano1266128
11Jeff SkinnerBielBiel964102
11Rodrigo AbolsSC BernSC Bern1064104
15Kristian TanusAjoieAjoie14514194
15Damien RiatLausanneLausanne14561114
15Sakari ManninenServetteServette955100
15Saku MäenalanenLangnauLangnau13551010
15Axel SimicLausanneLausanne1455106
15Filip ZadinaDavosDavos135382
15Gian-Marco WetterRapperswil-JonaRapperswil-Jona135274
15Dominic LammerRapperswil-JonaRapperswil-Jona1350510
23Denis MalginZSC LionsZSC Lions124141810
23Jerry TurkulainenAjoieAjoie14411154
23Nathan SchnarrAmbri-PiottaAmbri-Piotta12410142
23Malte StrömwallZSC LionsZSC Lions1148122
23Drake CaggiulaLausanneLausanne1447114
23Luca FazziniLuganoLugano1246108
23Daniel CarrAjoieAjoie13461066
23Julius HonkaAjoieAjoie1446106
23Nicklas JensenRapperswil-JonaRapperswil-Jona114596
23Jérôme BachofnerLangnauLangnau1345929
23Tomas TatarEV ZugEV Zug74482
23Dario RohrbachSC BernSC Bern94480
23Rudolfs BalcersZSC LionsZSC Lions114482
23Jonathan DahlenLangnauLangnau114480
23Tommaso De LucaAmbri-PiottaAmbri-Piotta124482
23Sven SentelerEV ZugEV Zug743712
23Emil BemströmSC BernSC Bern94374
23Gaëtan HaasBielBiel1043729
23Jesper FrödénZSC LionsZSC Lions114376
23Ahti OksanenLausanneLausanne114370
23Tyler MoyRapperswil-JonaRapperswil-Jona134264
23Brendan LemieuxDavosDavos1342635
23Stefan RüegseggerLausanneLausanne144262
23Erik BrännströmLausanneLausanne741514
23Chris BaltisbergerZSC LionsZSC Lions104154
23Alessio BertaggiaLuganoLugano124154
23Ramon TannerLuganoLugano124156
23Nathan MarchonFribourgFribourg124154
23Gregory HofmannEV ZugEV Zug64042
52Marcus SörensenFribourgFribourg11313162
52Sven AndrighettoZSC LionsZSC Lions12313162
52Marcus SylvegardBielBiel1238118
52Anthony RichardFribourgFribourg1238114
52Yannick RathgebFribourgFribourg12371036
52Arttu RuotsalainenKlotenKloten1337106
52Juuso RiikolaLangnauLangnau1337108
52Antti SuomelaLausanneLausanne73694
52Jan KovarEV ZugEV Zug83694
52Vinzenz RohrerEV ZugEV Zug83694
52Waltteri MereläSC BernSC Bern103692
52Dario AllenspachLangnauLangnau133584
52Kyen SopaAjoieAjoie143582
52Henrik BorgströmFribourgFribourg53472
52Lias AnderssonBielBiel934731
52Tim BozonServetteServette93470
52Nicolas BaechlerZSC LionsZSC Lions123472
52Matthew VerboonServetteServette133476
52Joona LuotoKlotenKloten103362
52Olle LycksellLuganoLugano103362
52Willy RiediZSC LionsZSC Lions113368
52Tino KesslerDavosDavos133362
52Frédéric AllardDavosDavos133252
52Valentin NussbaumerDavosDavos133256
52Yannick ZehnderLausanneLausanne143254
52Jan DortheFribourgFribourg103146
52Josh JoorisServetteServette133144
52Chris EgliEV ZugEV Zug53032
80Jimmy VeseyServetteServette13211136
80Jacob LarssonRapperswil-JonaRapperswil-Jona132101212
80Emil PetterssonLangnauLangnau13210122
80Jason FuchsLausanneLausanne142101210
80Victor RaskRapperswil-JonaRapperswil-Jona1227910
80Dario MeyerKlotenKloten132798
80Derek GrantZSC LionsZSC Lions92682
80Victor SöderströmBielBiel112688
80Andre PeterssonLangnauLangnau42572
80Ludvig JohnsonFribourgFribourg82576
80Juho LammikkoZSC LionsZSC Lions112572
80Aleksandr IakovenkoBielBiel112572
80Dominic ZwergerBielBiel122578
80Simon Le CoultreServetteServette132576
80Johnny KneubuehlerServetteServette1325731
80Romain LoeffelLausanneLausanne1425710
80Philip-Michael DevosAjoieAjoie142574
80Rodwin DionicioSC BernSC Bern1124618
80Dean KukanZSC LionsZSC Lions122462
80Tim BerniZSC LionsZSC Lions122460
80Lassi ThomsonLuganoLugano1224612

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.