tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › DEL › Pistepörssi

DEL pistepörssi 2026–27

Jääkiekko · Saksa
Suomalaiset DEL:ssä – pisteet, maalit ja peliajatSuomalaiset DEL:ssä

DEL pistepörssi 2026–27 – maalit, syötöt ja pisteet

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Liam KirkEisbären BerlinEisbären Berlin10712190
2Ty RonningEisbären BerlinEisbären Berlin1087154
3Mathew SantosKrefeld PinguineKrefeld Pinguine9761329
3Max NewtonKrefeld PinguineKrefeld Pinguine1049134
5Marcel NoebelsKölner HaieKölner Haie1075120
5Patrick RussellKölner HaieKölner Haie9210126
5Kyle MayhewAugsburger PantherAugsburger Panther10210122
5Taro HiroseEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München10210120
9Riley BarberERC IngolstadtERC Ingolstadt9651110
9Louis-Marc AubryKölner HaieKölner Haie956114
9Nicholas HalloranStraubing TigersStraubing Tigers1056118
9Tyler GaudetGrizzlys WolfsburgGrizzlys Wolfsburg1047114
9Peter AbbandonatoERC IngolstadtERC Ingolstadt1047110
14Jean-Christophe BeaudinStraubing TigersStraubing Tigers946100
14Markus LjunghKölner HaieKölner Haie1046108
14Thomas HeiglNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers1146106
14Matthias PlachtaAdler MannheimAdler Mannheim1037108
14Leon GawankeAdler MannheimAdler Mannheim1137100
14Joseph DuszakStraubing TigersStraubing Tigers1028104
14Gregor MacLeodKölner HaieKölner Haie1019104
21Austin MageraNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers1063937
21Spencer MachacekGrizzlys WolfsburgGrizzlys Wolfsburg85494
21D.J. BusdekerAugsburger PantherAugsburger Panther105492
21Samuel Dove-McFallsNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers1145935
21Jackson CatesNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers113692
21Alexander BlankAugsburger PantherAugsburger Panther102794
27Daniel SchmölzERC IngolstadtERC Ingolstadt85389
27Mirko HöfflinSchwenninger Wild WingsSchwenninger Wild Wings105384
27Nicolas MattinenAdler MannheimAdler Mannheim1153810
27Jamieson ReesStraubing TigersStraubing Tigers104484
27Philip FeistSchwenninger Wild WingsSchwenninger Wild Wings104482
27Marcel BrandtStraubing TigersStraubing Tigers103580
27Robert LynchGrizzlys WolfsburgGrizzlys Wolfsburg103580
27Julian NapravnikIserlohn RoostersIserlohn Roosters103582
27Lucas ThalerEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München1035814
27Zachary SolowAdler MannheimAdler Mannheim103582
27Anthony GrecoAdler MannheimAdler Mannheim113580
27Kenny AgostinoERC IngolstadtERC Ingolstadt926832
27Frederik TiffelsEisbären BerlinEisbären Berlin926835
27Alex BretonERC IngolstadtERC Ingolstadt102684
27Ryan MurphyEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München102680
27Yasin EhlizEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München102682
27Peter QuennevilleIserlohn RoostersIserlohn Roosters102682
27Alexander EhlAdler MannheimAdler Mannheim112684
27Davis VandaneKrefeld PinguineKrefeld Pinguine101780
27Tim WohlgemuthAugsburger PantherAugsburger Panther1017810
27Robin PressKölner HaieKölner Haie101782
27Linus FröbergLöwen FrankfurtLöwen Frankfurt90882
49Valtteri KemiläinenKölner HaieKölner Haie1061712
49Riley SheenERC IngolstadtERC Ingolstadt105276
49Evan BarrattNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers1152727
49Tobias RiederEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München104372
49Markus VikingstadEisbären BerlinEisbären Berlin104372
49Luke ToporowskiAugsburger PantherAugsburger Panther93474
49Colin UgbekileIserlohn RoostersIserlohn Roosters103476
49Philip GogullaKrefeld PinguineKrefeld Pinguine103476
49Patrick HagerEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München1034713
49Tyler MaddenStraubing TigersStraubing Tigers103472
49Tyler SpeziaNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers113474
49Jonas MüllerEisbären BerlinEisbären Berlin1025712
49Stefan LoiblStraubing TigersStraubing Tigers102570
49Kristian ReichelAdler MannheimAdler Mannheim101678
49Stuart PercyKrefeld PinguineKrefeld Pinguine90778
49Johannes KraußIserlohn RoostersIserlohn Roosters100772
65Manuel WiedererEisbären BerlinEisbären Berlin104266
65Skyler McKenzieStraubing TigersStraubing Tigers1042620
65Jean-Luc FoudyEisbären BerlinEisbären Berlin83364
65Cameron BraceLöwen FrankfurtLöwen Frankfurt93360
65Tyler MorleyGrizzlys WolfsburgGrizzlys Wolfsburg103366
65Luis SchinkoGrizzlys WolfsburgGrizzlys Wolfsburg103362
65Justin FeserGrizzlys WolfsburgGrizzlys Wolfsburg103360
65Enrico HenriquezAugsburger PantherAugsburger Panther103368
65Tom KühnhacklAdler MannheimAdler Mannheim113368
65Jimmy LambertAugsburger PantherAugsburger Panther62466
65Akito HirosePinguins BremerhavenPinguins Bremerhaven102464
65Tyler BolandIserlohn RoostersIserlohn Roosters102460
65William GraberGrizzlys WolfsburgGrizzlys Wolfsburg102464
65Jeremy McKennaEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München1024613
65Greg MeirelesNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers1124631
65Marcus WeberNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers112466
65Maksim MatushkinLöwen FrankfurtLöwen Frankfurt101562
65Kyle PlatzerSchwenninger Wild WingsSchwenninger Wild Wings101562
65Markus EisenschmidEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München101564
65Brooks MacekAdler MannheimAdler Mannheim101560
65Eric MartinssonSchwenninger Wild WingsSchwenninger Wild Wings100664
86Dominik KahunEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München85050
86Andreas EderEisbären BerlinEisbären Berlin1050512
86Eric Jonathan UbaLöwen FrankfurtLöwen Frankfurt105059
86Phillip BruggisserPinguins BremerhavenPinguins Bremerhaven104156
86Philipp KraußAugsburger PantherAugsburger Panther104156
86Adam PayerlKrefeld PinguineKrefeld Pinguine1041512
86Jérémie PoirierAdler MannheimAdler Mannheim93252
86Christian ThomasIserlohn RoostersIserlohn Roosters103254
86Adrian KleinStraubing TigersStraubing Tigers1032511
86Max CalceAdler MannheimAdler Mannheim113252
86Anthony RomanoLöwen FrankfurtLöwen Frankfurt102358
86Austen KeatingERC IngolstadtERC Ingolstadt102352
86Sebastian UviraSchwenninger Wild WingsSchwenninger Wild Wings102352
86Noel HoefenmayerAugsburger PantherAugsburger Panther101454
86Julius KarrerNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers1014529

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.