tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › DEL › Maalivahdit

DEL maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Saksa
Suomalaiset DEL:ssä – pisteet, maalit ja peliajatSuomalaiset DEL:ssä

DEL maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Jonas NeffinEisbären BerlinEisbären Berlin7178597,35
2Hannibal WeitzmannGrizzlys WolfsburgGrizzlys Wolfsburg381594,20
3Niklas TreutleNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers102782193,01
4Tobias AncickaAugsburger PantherAugsburger Panther61951592,91
5Adam ScheelLöwen FrankfurtLöwen Frankfurt71831492,91
6Kristers GudlevskisPinguins BremerhavenPinguins Bremerhaven92451992,80
7Juha JatkolaKrefeld PinguineKrefeld Pinguine71941592,80
8Jakub SkarekStraubing TigersStraubing Tigers82191992,00
9Mathias NiederbergerEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München71881791,70
10Felix BickKrefeld PinguineKrefeld Pinguine387891,60
11Maximilian FranzrebAdler MannheimAdler Mannheim51181191,50
12Jake HildebrandAdler MannheimAdler Mannheim61331490,50
13Devin WilliamsERC IngolstadtERC Ingolstadt51241390,50
14Hendrik HaneIserlohn RoostersIserlohn Roosters61501789,80
15Jonas StettmerERC IngolstadtERC Ingolstadt51421789,30
16Dustin StrahlmeierGrizzlys WolfsburgGrizzlys Wolfsburg82152689,20
17Simon WolfSchwenninger Wild WingsSchwenninger Wild Wings4991487,60
18Jack LaFontaineEisbären BerlinEisbären Berlin3781187,60
19Antoine BibeauEHC Red Bull MünchenEHC Red Bull München4851386,70
20Joacim ErikssonSchwenninger Wild WingsSchwenninger Wild Wings71572586,30
21Peyton JonesAugsburger PantherAugsburger Panther41001686,20
22Janne JuvonenKölner HaieKölner Haie91943285,80
23Andreas JenikeIserlohn RoostersIserlohn Roosters5962281,40
Alle 3 ottelua pelanneet
24Felix BrückmannKölner HaieKölner Haie120195,20
25Nico WiensKölner HaieKölner Haie125292,60
26Luis JanettNürnberg Ice TigersNürnberg Ice Tigers125292,60
27Nico PertuchLöwen FrankfurtLöwen Frankfurt258592,10
28Cody BrennerLöwen FrankfurtLöwen Frankfurt120290,90
29Leon HungereckerPinguins BremerhavenPinguins Bremerhaven124388,90
30Florian BuglStraubing TigersStraubing Tigers222388,00
31Sebastian WieberStraubing TigersStraubing Tigers120483,30

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.