tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › U18 SM-sarja › Maalivahdit

U18 SM-sarja maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Suomi

U18 SM-sarja maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Kim NiinikoskiJokeritJokerit377593,90
2Mio SeppäläK-EspooK-Espoo61701193,21
3Tomi MattilaÄssätÄssät239292,90
4Lucas FritzLukkoLukko51271192,01
5Sami SinkkoJokeritJokerit5104992,00
6Onni TennbergHIFKHIFK51401590,30
7Matyáš NovotnÝKärpätKärpät51581889,81
8Aaro KareliusTPSTPS61621989,50
9Santeri KokkonenKärpätKärpät368889,50
10Max TiukkanenPelicansPelicans4831089,20
11Krystof StepanekSaiPaSaiPa41471889,10
12Severi KilpeläinenIlvesIlves248688,90
13Topi VirtanenKalPaKalPa51702088,40
14Hugo SoininenÄssätÄssät51351588,30
15Tuukka JärvikuonaTapparaTappara61492088,20
16Viljami PöyhiäSaiPaSaiPa31291887,80
17Viljami LämsäPelicansPelicans41061587,61
18Benedek GyulaiIlvesIlves61632586,70
19Aksu SavolainenKalPaKalPa373986,60
20Eelis TimonenHIFKHIFK256986,20
21Kasper AihinenK-EspooK-Espoo346786,00
22Onni SarinLukkoLukko2651284,40
23Justus RajamäkiTapparaTappara2421277,80
Alle 2 ottelua pelanneet
24Eemeli BoeliusÄssätÄssät138197,40
25Vertti SaastamoinenHIFKHIFK124388,90
26Joa SuoraniemiTPSTPS127487,10
27Ville KankaanpääÄssätÄssät131586,10
28Arseni OllikainenKalPaKalPa130585,70
29Janis JakovlevsSaiPaSaiPa1571381,40
30Benjamin SandellTPSTPS117481,00
31Eero SaloLukkoLukko113572,20

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.