tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › U18 SM-sarja › Jäähypörssi

U18 SM-sarja jäähypörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

U18 SM-sarja jäähypörssi 2026–27 – eniten jäähyminuutteja

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Alexander OrbanPelicansPelicans125111635
2Max LorentzTPSTPS146111733
3Anton LangenskiöldJokeritJokerit11581329
4Oula IhalainenKärpätKärpät12581322
5Niilo JokinenTapparaTappara146152118
6Toomas ReijonenJokeritJokerit144111516
7Oliver RinneIlvesIlves84101414
8Tuomas NuuttilaSaiPaSaiPa14931210
8Veeti PalomäkiK-EspooK-Espoo11861410
8Riku NordströmTPSTPS11581310
11Miklos GyulaiPelicansPelicans1488168
11Oliver NiemiIlvesIlves1458138
11Jose TiilikainenJokeritJokerit13613198
14Jere InkinenJokeritJokerit14128206
14Lenni KuiriKalPaKalPa14713206
14Benjamin LehtinenLukkoLukko12105156
17Liius NurmiTapparaTappara141312254
17Juuso MustonenLukkoLukko14417214
17Joel ManninenLukkoLukko14710174
17Topi KärnäHIFKHIFK1496154
17Ilari MatikainenK-EspooK-Espoo1458134
17Kaapo HonkaheimoLukkoLukko14310134
17Miko ValtatieTapparaTappara8211134
24Aapeli HeiniläÄssätÄssät1476132

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.