tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › Mestis › Syöttöpörssi

Mestis syöttöpörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

Mestis syöttöpörssi 2026–27 – eniten syöttöjä

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Valtteri KarnarantaTUTO HockeyTUTO Hockey10116170
2Tuomas ÖrnRoKiRoKi10112130
3Samu MarkkulaTUTO HockeyTUTO Hockey10411152
4Aapo AholaHermesHermes10381135
5Eetu MäkiHermesHermes1137106
5Joni VirolainenPyryPyry1237106
5Elmeri LaaksoRoKiRoKi1017810
8Tomi AlankoRoKiRoKi956110
8Julius JanhonenJoKPJoKP1156114
8Henry KarjalainenJoKPJoKP1256116
8Arttu LausniemiIPKIPK1046100
8Riku SihvonenJoKPJoKP1246106
8Tatu KokkolaJoKPJoKP123692
8Oliver TuhkanenJoKPJoKP92684
15Jani TaskulaJoKPJoKP1265112
15Tuukka HietamäkiPyryPyry1255108
15Kalle MatikainenKeuPa HTKeuPa HT123586
18Valtteri SavolainenRoKiRoKi1064106
18Roope TurunenTUTO HockeyTUTO Hockey1044812
18Niklas KetonenKeuPa HTKeuPa HT114484
18Lenni TiihonenKetteräKetterä124486
22Emil VäliläTUTO HockeyTUTO Hockey9103136
22Oliver HultHermesHermes115380
22Joel NiinistöHermesHermes115388
25Ron GustafssonKiekko-VantaaKiekko-Vantaa116282

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.