tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › Mestis › Maalivahdit

Mestis maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Suomi

Mestis maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Patrik KerkolaIPKIPK363592,61
2Jami PasanenKeuPa HTKeuPa HT494891,80
3Reima-Ville RoosKetteräKetterä71751691,61
4Oskari ParviainenRoKiRoKi61361490,71
5Severi AuvinenKiekko-VantaaKiekko-Vantaa51211390,32
6Juho AhopeltoHermesHermes31031289,60
7Alex MäkeläPyryPyry71711789,50
8Juuso HelomaaTUTO HockeyTUTO Hockey468889,51
9Kaj SaarinenHermesHermes4831188,30
10Paavo KohonenJoKPJoKP71261986,90
11Kalle VarisKeuPa HTKeuPa HT51191785,70
Alle 3 ottelua pelanneet
12Lukas SelinKiekko-VantaaKiekko-Vantaa258592,10
13Jooa SammalniemiIPKIPK249787,50
14Eetu HyypiäRoKiRoKi114287,50
15Eetu AnttilaTUTO HockeyTUTO Hockey231586,10
16Väinö TanninenKetteräKetterä133684,60
17Jester RossiJoKPJoKP116480,00
18Aatu MyllykangasPyryPyry229679,30

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.