tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › Mestis › Pistepörssi

Mestis pistepörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

Mestis pistepörssi 2026–27 – maalit, syötöt ja pisteet

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Valtteri KarnarantaTUTO HockeyTUTO Hockey10116170
2Samu MarkkulaTUTO HockeyTUTO Hockey10411152
3Emil VäliläTUTO HockeyTUTO Hockey9103136
3Tuomas ÖrnRoKiRoKi10112130
5Jani TaskulaJoKPJoKP1265112
5Tomi AlankoRoKiRoKi956110
5Julius JanhonenJoKPJoKP1156114
5Henry KarjalainenJoKPJoKP1256116
5Aapo AholaHermesHermes10381135
10Valtteri SavolainenRoKiRoKi1064106
10Tuukka HietamäkiPyryPyry1255108
10Arttu LausniemiIPKIPK1046100
10Riku SihvonenJoKPJoKP1246106
10Eetu MäkiHermesHermes1137106
10Joni VirolainenPyryPyry1237106
16Tatu KokkolaJoKPJoKP123692
17Ron GustafssonKiekko-VantaaKiekko-Vantaa116282
17Oliver HultHermesHermes115380
17Joel NiinistöHermesHermes115388
17Roope TurunenTUTO HockeyTUTO Hockey1044812
17Niklas KetonenKeuPa HTKeuPa HT114484
17Lenni TiihonenKetteräKetterä124486
17Kalle MatikainenKeuPa HTKeuPa HT123586
17Oliver TuhkanenJoKPJoKP92684
17Elmeri LaaksoRoKiRoKi1017810

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.