tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › U20 SM-sarja › Pistepörssi

U20 SM-sarja pistepörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

U20 SM-sarja pistepörssi 2026–27 – maalit, syötöt ja pisteet

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Luukas JurvelinKärpätKärpät14811194
1Akseli VirtanenJokeritJokerit12613190
3Emil JärventieTapparaTappara131531810
4Paavo FuglebergTPSTPS12107172
4Olli KylmäläKärpätKärpät147101710
4Tino KossilaJokeritJokerit14611176
7Jesse PahkamaaK-EspooK-Espoo1379164
7Aatu KarvinenJokeritJokerit136101631
9Lenni TarkiainenÄssätÄssät1487152
9Miska LiljebergIlvesIlves1078154
9Aarno ErholtzKärpätKärpät12510152
12Joakim TorvinenPelicansPelicans1377146
12Eelis UronenHIFKHIFK11591439
12Miko VatjusLukkoLukko134101425
12Onni KeltikangasJYPJYP103111431
12Romeo PralongRoKiRoKi113111410
12Ville VääräläTapparaTappara12212140
12Max JärventieTapparaTappara13212144
19Teemu ImmonenJYPJYP1185130
19Alvar JulkunenLukkoLukko1385130
19Thierry AndreySportSport11581316
19Viljo KähkönenKärpätKärpät14581314
19Frans KarjalahtiHIFKHIFK10310138
24Natan Gashaw TeshomeJukuritJukurit1384124
24Aleksi KilpeläinenPelicansPelicans1375122

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.