tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › U20 SM-sarja › Maalipörssi

U20 SM-sarja maalipörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

U20 SM-sarja maalipörssi 2026–27 – eniten maaleja

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Emil JärventieTapparaTappara131531810
2Paavo FuglebergTPSTPS12107172
3Luukas JurvelinKärpätKärpät14811194
3Lenni TarkiainenÄssätÄssät1487152
3Teemu ImmonenJYPJYP1185130
3Alvar JulkunenLukkoLukko1385130
3Natan Gashaw TeshomeJukuritJukurit1384124
8Olli KylmäläKärpätKärpät147101710
8Jesse PahkamaaK-EspooK-Espoo1379164
8Miska LiljebergIlvesIlves1078154
8Joakim TorvinenPelicansPelicans1377146
8Aleksi KilpeläinenPelicansPelicans1375122
13Akseli VirtanenJokeritJokerit12613190
13Tino KossilaJokeritJokerit14611176
13Aatu KarvinenJokeritJokerit136101631
16Aarno ErholtzKärpätKärpät12510152
16Eelis UronenHIFKHIFK11591439
16Thierry AndreySportSport11581316
16Viljo KähkönenKärpätKärpät14581314
20Miko VatjusLukkoLukko134101425
21Onni KeltikangasJYPJYP103111431
21Romeo PralongRoKiRoKi113111410
21Frans KarjalahtiHIFKHIFK10310138
24Ville VääräläTapparaTappara12212140
24Max JärventieTapparaTappara13212144

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.