tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › U20 SM-sarja › Maalivahdit

U20 SM-sarja maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Suomi

U20 SM-sarja maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Otto HannikainenJYPJYP384396,61
2Jaakko UotilaPelicansPelicans485495,11
3Vili VaronenHIFKHIFK478495,11
4Kasper KuusikoskiJokeritJokerit365592,90
5Niilo HinnoKärpätKärpät4100892,60
6Markus KartanoLukkoLukko586792,51
7Magnus LoponenKalPaKalPa51431391,70
8Aatu NiittymäkiTPSTPS5100991,70
9Vertti SaastamoinenHIFKHIFK4991090,81
10Aaron MatokangasHPKHPK488790,71
11Valtteri KivimäkiSportSport51001189,80
12Aleksi KarjalainenK-EspooK-Espoo51481789,70
13Ville-Veikko HiltunenSaiPaSaiPa41221489,70
14Patrik JoensuuKärpätKärpät477989,50
15Juha RiekkiTapparaTappara82332889,31
16Justus VuorinenIlvesIlves61361788,90
17Elias SihvolaRoKiRoKi41662188,80
18Samuel HeikkinenKooKooKooKoo51622188,50
19Pyry LammiÄssätÄssät82042788,10
20Krystof StepanekSaiPaSaiPa3901387,40
21Simon SildreRoKiRoKi31171787,30
22Emils VitolsJukuritJukurit3691087,30
23Juuso AinastoJokeritJokerit51091687,21
24Jesse TuomainenKooKooKooKoo41111886,00
25Ville KolehmainenJukuritJukurit3681285,00
26Jesse JuntunenSportSport3851184,70
27Frantisek PoletinPelicansPelicans346983,61
Alle 3 ottelua pelanneet
28Joona KoivurinneK-EspooK-Espoo123292,00
29Matias RuuskanenK-EspooK-Espoo253591,40
30Roope ToivakkaTPSTPS120290,90
31Aarni RiihimäkiJYPJYP128487,50
32Luukas LavikainenJYPJYP134685,00
33Aarni SalinHPKHPK117385,00
34Aleksandr OsipovJukuritJukurit126778,80
35Lucas FritzLukkoLukko228975,70
36Lassi PaananenHPKHPK219670,00
37Luka PaavolaIlvesIlves114670,00
38Leevi LeppälahtiÄssätÄssät1130–0
39Niklas VäisänenPelicansPelicans140–0

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.