tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › SM-liiga › Syöttöpörssi

SM-liiga syöttöpörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

SM-liiga syöttöpörssi 2026–27 – eniten syöttöjä

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Andrej SustrJUKJUK15015158
2Luke HenmanILVILV14711182
2Lukas HaudumTPSTPS13511164
2Roni HirvonenKÄRKÄR15411154
5Lukas WernblomTPSTPS14710172
6Daniel MäkiahoIFKIFK1399184
6Sami PäivärintaHPKHPK1469154
6Alexander TrueJYPJYP1239124
6Emil KuuslaJOKJOK1119106
6Brian KramerSAISAI1319104
6Santeri AirolaSAISAI1319100
6Brendan RanfordHPKHPK140990
13Lars BryggmanTPSTPS1378158
13Jacob HayhurstJUKJUK1558130
13Tony SundILVILV1438118
13Henrik HaapalaTAPTAP1328102
13Mikko PerttuSAISAI1318910
13Jakob StenqvistLUKLUK140886
19Jere VäisänenKESKES1467130
19Alex BeaucageLUKLUK14571210
19Simon PinardÄSSÄSS15571210
19Joachim BlichfeldTAPTAP1147112
19Sakari KostilainenÄSSÄSS1547116
19Alexandre DoucetÄSSÄSS1547110
19Aarne IntonenSAISAI1337106
19Kasper SimontaivalTAPTAP1337108
19Juuso MäenpääKALKAL112790
19Jami KrannilaLUKLUK132790
19Antti SaarelaLUKLUK1427910
19Santeri HuovilaJYPJYP61780
19Brett StapleyPELPEL1217829
19Eero KlintrupSAISAI130776
19Hugo GalletKALKAL130774
19Kristian NäkyväKESKES1507712
19Petteri NikkiläÄSSÄSS1507712
19Matyas KantnerKÄRKÄR150774
37Jiri TichacekKÄRKÄR1556110
37Iiro PakarinenIFKIFK1346108
37Andreas OkanyKÄRKÄR1546102
37Vincent MarleauIFKIFK133692
37Viljami JokirinneHPKHPK143692
37Aleksi MatinmikkoKÄRKÄR153696
37Samuli RatinenKÄRKÄR153694
37Daniel TorgerssonJYPJYP122684
37Elias KoponenJUKJUK132684
37Aleks HaatanenILVILV1426814
37Ville LajunenKESKES152682
37Jan-Mikael JärvinenILVILV141672
37Axel HolmströmKOOKOO141676
37Jani LajunenKESKES141678
37Liam HawelPELPEL100662
52Lukas SvejkovskyKESKES1585134
52Aapeli RäsänenTAPTAP1355106
52Maxime FortierJOKJOK1455102
52Felix RobertLUKLUK1455108
52Eetu PäkkiläKÄRKÄR1555104
52Jere LassilaJYPJYP1245910
52Arttu TuomaalaKESKES154596
52Cameron HillisÄSSÄSS154598
52Alexander ForslundJOKJOK154592
52Reece NewkirkJYPJYP123586
52Trent BourqueJYPJYP1235835
52Eemil ErholtzKÄRKÄR1535812
52Louis BoudonJUKJUK153580
52Connor CorcoranKESKES1535810
52Harri PesonenJYPJYP122572
52Jesper MattilaTAPTAP132570
52Oliver SuvantoTAPTAP132574
52Mikael RuohomaaLUKLUK142578
52Jaakko RissanenKALKAL915612
52Juuso ArolaJYPJYP121562
52Linus NässenIFKIFK131562
52Balázs SebokÄSSÄSS131562
52Nuutti ViitasaloLUKLUK1315629
52Nicholas ZabanehSAISAI131564
52Matic TörökILVILV141560
52Miska SiikonenKOOKOO1415610
52Joona IkonenTPSTPS141564
52Kim NousiainenKOOKOO141568
52Jiro FrilanderJUKJUK141560
52Eemeli SaariJUKJUK151564
52Patrick CurryJOKJOK1515618
52Michael LindqvistTAPTAP80552
52Sakke HämäläinenPELPEL120554
52Jesper PiitulainenKALKAL130550
52Arvid AronssonKESKES130558
52Kasper PuutioIFKIFK130554
52Harri KainulainenHPKHPK140554
89Mathias FromKESKES1564102
89Connor FordJUKJUK155490
89Lukas JasekILVILV94482
89Valtteri OjantakanenJYPJYP124480
89Ossi-Petteri JaakolaKOOKOO144484
89Jere SallinenKESKES154488
89Roni KarvinenPELPEL93474
89Oleksii MyklukhaPELPEL123470
89George DiacoSPOSPO133470
89Ville RuotsalainenKALKAL1334710
89Olli KorhonenHPKHPK1434727
89Jens LöökeILVILV143472

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.