tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › SM-liiga › Maalipörssi

SM-liiga maalipörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

SM-liiga maalipörssi 2026–27 – eniten maaleja

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Daniel MäkiahoIFKIFK1399184
2Lukas SvejkovskyKESKES1585134
3Luke HenmanILVILV14711182
3Lukas WernblomTPSTPS14710172
3Lars BryggmanTPSTPS1378158
3Patrik SiikanenSAISAI127186
7Sami PäivärintaHPKHPK1469154
7Jere VäisänenKESKES1467130
7Mathias FromKESKES1564102
7Jesper OlofssonJUKJUK156280
7Eetu LiukasIFKIFK1261743
12Lukas HaudumTPSTPS13511164
12Jacob HayhurstJUKJUK1558130
12Alex BeaucageLUKLUK14571210
12Simon PinardÄSSÄSS15571210
12Jiri TichacekKÄRKÄR1556110
12Aapeli RäsänenTAPTAP1355106
12Maxime FortierJOKJOK1455102
12Felix RobertLUKLUK1455108
12Eetu PäkkiläKÄRKÄR1555104
12Connor FordJUKJUK155490
12Veeti MiettinenKOOKOO135380
12Aidan DudasPELPEL125276
12Austin StrandILVILV145272
25Roni HirvonenKÄRKÄR15411154
25Joachim BlichfeldTAPTAP1147112
25Sakari KostilainenÄSSÄSS1547116
25Alexandre DoucetÄSSÄSS1547110
25Iiro PakarinenIFKIFK1346108
25Andreas OkanyKÄRKÄR1546102
25Jere LassilaJYPJYP1245910
25Arttu TuomaalaKESKES154596
25Cameron HillisÄSSÄSS154598
25Alexander ForslundJOKJOK154592
25Lukas JasekILVILV94482
25Valtteri OjantakanenJYPJYP124480
25Ossi-Petteri JaakolaKOOKOO144484
25Jere SallinenKESKES154488
25Aaro VidgrenJYPJYP1243733
25Petrus PalmuSAISAI124378
25Aleksi KlemettiKALKAL134374
25Roope VesterinenHPKHPK144372
25Otto PaajanenTPSTPS144374
25Eetu KoivistoinenKÄRKÄR154372
25Linus ÖbergKESKES1543714
25Petr FridrichSAISAI1142618
25Niko HuuhtanenIFKIFK124266
25Heikki LiedesLUKLUK144260
25Leevi TukiainenJYPJYP114150
25Benjamin KorhonenILVILV134152
25Lari HeikkinenSPOSPO1341510
25Jeremi VirtanenTPSTPS144154
53Alexander TrueJYPJYP1239124
53Tony SundILVILV1438118
53Aarne IntonenSAISAI1337106
53Kasper SimontaivalTAPTAP1337108
53Vincent MarleauIFKIFK133692
53Viljami JokirinneHPKHPK143692
53Aleksi MatinmikkoKÄRKÄR153696
53Samuli RatinenKÄRKÄR153694
53Reece NewkirkJYPJYP123586
53Trent BourqueJYPJYP1235835
53Eemil ErholtzKÄRKÄR1535812
53Louis BoudonJUKJUK153580
53Connor CorcoranKESKES1535810
53Roni KarvinenPELPEL93474
53Oleksii MyklukhaPELPEL123470
53George DiacoSPOSPO133470
53Ville RuotsalainenKALKAL1334710
53Olli KorhonenHPKHPK1434727
53Jens LöökeILVILV143472
53Alex LintuniemiJUKJUK123360
53Lassi VanhataloIFKIFK133364
53Teemu HartikainenKALKAL133362
53Johan OlofssonÄSSÄSS143360
53Joel MäättäTPSTPS143366
53Thomas OlsenJUKJUK153364
53Henri NikkanenJOKJOK153368
53Aleksi SaarelaLUKLUK133250
53Konsta KapanenKALKAL133254
53Einar EmanuelssonSAISAI133254
53Topias HaapanenLUKLUK143252
53Ethan De JongHPKHPK143250
53Petteri RiihinenÄSSÄSS153252
53Brett HarrisonSPOSPO43140
53Anton KettunenPELPEL103142
53Joonas LyytinenKALKAL113148
53Eetu PeltolaJYPJYP123144
53Miro TauslahtiSAISAI123142
53Rasmus RissanenKÄRKÄR1531412
53Markus HännikäinenJOKJOK153142
53Samuli NiinisaariSAISAI83032
53Juuso KönönenKALKAL123034
53Joona SaarelainenKALKAL133034
53Juuso NykänenTAPTAP133032
96Henrik HaapalaTAPTAP1328102
96Juuso MäenpääKALKAL112790
96Jami KrannilaLUKLUK132790
96Antti SaarelaLUKLUK1427910
96Daniel TorgerssonJYPJYP122684

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.