tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › II-divisioona › Syöttöpörssi

II-divisioona syöttöpörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

II-divisioona syöttöpörssi 2026–27 – eniten syöttöjä

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Eppu VarjamoRocketsRockets8717242
2Niilo LeppämäkiRocketsRockets7814222
3Arturs KuzmenkovsKraftKraft7713206
4Matias LaaksonenMIFMIF7712192
4Tomas KronqvistMIFMIF75121716
4Aku KinnariKooVee IIKooVee II8412160
4Toni LehikoinenShakersShakers7212146
4Jani-Petteri YlikännöChiefsChiefs6112138
4Esko GröhnTigersTigers7112134
10Tuomas VälirinneMIFMIF71011212
10Perttu AhoHiHoHiHo9711182
10Janne SeppänenKiekko-AhmaKiekko-Ahma4411154
10Arttu ReponenPEPOPEPO4411154
10Iiro JääskeläinenKraftKraft6411152
15Jere LönnbergKuKiKuKi7810186
15Kasper KoskinenVG-62VG-626610162
15Nicklas MyyryläinenJää-AhmatJää-Ahmat6510150
15Eetu RajakallioKJKKJK8510154
15Mikko-Matti PaakkolaSablesSables7410140
15Juuso AhonenKisa-EaglesKisa-Eagles9410148
21Niko LamminsivuSablesSables7119206
21Veeti MäkiläRocketsRockets8119204
21Eemeli MäkiRocketsRockets8119208
21Joel PelttariHiHoHiHo889170
21Mikko HyyryläinenWarkisWarkis559140
21Aleksi LuhtalampiKooVee IIKooVee II759140
21Matias PitkärantaKisa-EaglesKisa-Eagles959144
21Olli-Oskari VirtaKuKiKuKi749134
21Anton PeronmaaPEPOPEPO439122
21Miro PirhonenKuRyKuRy739128
21Verneri ViitalaKisa-EaglesKisa-Eagles939126
32Jesse VuorinenTuusKiTuusKi6108180
32Jonatan RaatikainenTigersTigers678150
32Joonas MiettinenWarkisWarkis568142
32Timi HaapioKooVee IIKooVee II768140
32Atte MäkinenTuusKiTuusKi658134
32Niki KoskinenPeliitatPeliitat858130
32Joona TolvanenWarkisWarkis448120
32Valtteri KekarainenPyry TeamPyry Team548122
32Atte KulmalaChiefsChiefs548122
32Otto SolinMIFMIF648126
32Ville NiemiKuRyKuRy748122
32Teppo TenkanenKiekko-AhmaKiekko-Ahma848120
32Jonatan PajalaWarkisWarkis538114
32Sampo PaulaharjuTuusKiTuusKi638110
32Elias SottiKHTKHT638112
32Joona ViljakainenWarkisWarkis528100
32Tobias AhlskogIFK LepplaxIFK Lepplax61896
32Petri ViitamäkiKuRyKuRy408812
50Valtteri PeltonenKooVee IIKooVee II8117180
50William PrinsénKraftKraft797160
50Emil SahlstedtTigersTigers677140
50Matias TermonenRNK HociRNK Hoci777140
50Juho PajunenJää-AhmatJää-Ahmat667132
50Juuso HarmanenKHTKHT667132
50Eino ValtanenUplakersUplakers767132
50Severi LehdonmäkiHiHoHiHo767130
50Maris DilevkaKraftKraft767132
50Patrik LagerbohmChiefsChiefs557120
50Jouka JuholaKuKiKuKi557120
50Akseli AhoViikingitViikingit657122
50Janne AnttilaKooVee IIKooVee II657120
50Tomi StylmanPeliitatPeliitat857120
50Ville-Petteri MäkinenKuKiKuKi547112
50Veeti MononenEVUEVU6471110
50Joni HäppöläKHTKHT647110
50Pavel SavinLuvian KiekkoLuvian Kiekko647112
50Niko MäkiRocketsRockets8471120
50Emil KujalaVG-62VG-62737100
50Viljami RapeliGrIFKGrIFK62794
50Rasmus RönnholmMIFMIF41780
50Niko MinkkinenGladiatorsGladiators41782
73Tomi PurmolaShakersShakers6106164
73Mikko LehtonenChiefsChiefs496158
73Kiryl BiarchukIFK LepplaxIFK Lepplax786144
73Joni LavonenKiekko-AhmaKiekko-Ahma376130
73Joel SundKuRyKuRy666126
73Samuel KarhulaPEPOPEPO456114
73Jere KirsiläHe-KiHe-Ki756114
73Aapo RauteeKuKiKuKi756114
73Joona RitalaShakersShakers6461010
73Riku TiainenGladiatorsGladiators43692
73Joona KolehmainenWarkisWarkis43694
73Oskari HeikkinenLiKiLiKi42680
73Antti RajalaAPVAPV52684
73Kirill KouruFC PesäFC Pesä52684
73Jesse MultamäkiLiKiLiKi52680
73Jimi SäiniöGrIFKGrIFK626816
73Eetu HeikkinenKraftKraft72684
73Ville VappulaVeturitVeturit41670
73Jarkko HarjulaKeKiKeKi40664
92Juuso TaniChiefsChiefs6115160
92Ville MäkinenKiekko-AhmaKiekko-Ahma8115164
92Marius KauttoPingviinitPingviinit795140
92Juuso RajalaLuvian KiekkoLuvian Kiekko665118
92Leon RuohomäkiRNK HociRNK Hoci755102
92Joonas KalliolaKHTKHT445910
92Albin ÅkerlundIFK LepplaxIFK Lepplax74594
92Jackson TillinghastJPKJPK74590
92Eetu VanhamaaPARRUPARRU33580

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.