tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › II-divisioona › Pistepörssi

II-divisioona pistepörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

II-divisioona pistepörssi 2026–27 – maalit, syötöt ja pisteet

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Eppu VarjamoRocketsRockets8717242
2Niilo LeppämäkiRocketsRockets7814222
3Tuomas VälirinneMIFMIF71011212
4Niko LamminsivuSablesSables7119206
4Veeti MäkiläRocketsRockets8119204
4Eemeli MäkiRocketsRockets8119208
4Arturs KuzmenkovsKraftKraft7713206
8Matias LaaksonenMIFMIF7712192
9Valtteri PeltonenKooVee IIKooVee II8117180
9Jesse VuorinenTuusKiTuusKi6108180
9Jere LönnbergKuKiKuKi7810186
9Perttu AhoHiHoHiHo9711182
13Joel PelttariHiHoHiHo889170
13Tomas KronqvistMIFMIF75121716
15Juuso TaniChiefsChiefs6115160
15Ville MäkinenKiekko-AhmaKiekko-Ahma8115164
15Tomi PurmolaShakersShakers6106164
15William PrinsénKraftKraft797160
15Kasper KoskinenVG-62VG-626610162
15Aku KinnariKooVee IIKooVee II8412160
21Mikko LehtonenChiefsChiefs496158
21Jonatan RaatikainenTigersTigers678150
21Nicklas MyyryläinenJää-AhmatJää-Ahmat6510150
21Eetu RajakallioKJKKJK8510154
21Janne SeppänenKiekko-AhmaKiekko-Ahma4411154
21Arttu ReponenPEPOPEPO4411154
21Iiro JääskeläinenKraftKraft6411152
28Tino KarppinenKuRyKuRy6104144
28Marius KauttoPingviinitPingviinit795140
28Kiryl BiarchukIFK LepplaxIFK Lepplax786144
28Emil SahlstedtTigersTigers677140
28Matias TermonenRNK HociRNK Hoci777140
28Joonas MiettinenWarkisWarkis568142
28Timi HaapioKooVee IIKooVee II768140
28Mikko HyyryläinenWarkisWarkis559140
28Aleksi LuhtalampiKooVee IIKooVee II759140
28Matias PitkärantaKisa-EaglesKisa-Eagles959144
28Mikko-Matti PaakkolaSablesSables7410140
28Juuso AhonenKisa-EaglesKisa-Eagles9410148
28Toni LehikoinenShakersShakers7212146
41Joni LavonenKiekko-AhmaKiekko-Ahma376130
41Juho PajunenJää-AhmatJää-Ahmat667132
41Juuso HarmanenKHTKHT667132
41Eino ValtanenUplakersUplakers767132
41Severi LehdonmäkiHiHoHiHo767130
41Maris DilevkaKraftKraft767132
41Atte MäkinenTuusKiTuusKi658134
41Niki KoskinenPeliitatPeliitat858130
41Olli-Oskari VirtaKuKiKuKi749134
41Jani-Petteri YlikännöChiefsChiefs6112138
41Esko GröhnTigersTigers7112134
52Dominykas JurjevasJPKJPK7102122
52Joel SundKuRyKuRy666126
52Patrik LagerbohmChiefsChiefs557120
52Jouka JuholaKuKiKuKi557120
52Akseli AhoViikingitViikingit657122
52Janne AnttilaKooVee IIKooVee II657120
52Tomi StylmanPeliitatPeliitat857120
52Joona TolvanenWarkisWarkis448120
52Valtteri KekarainenPyry TeamPyry Team548122
52Atte KulmalaChiefsChiefs548122
52Otto SolinMIFMIF648126
52Ville NiemiKuRyKuRy748122
52Teppo TenkanenKiekko-AhmaKiekko-Ahma848120
52Anton PeronmaaPEPOPEPO439122
52Miro PirhonenKuRyKuRy739128
52Verneri ViitalaKisa-EaglesKisa-Eagles939126
68Kalle ManseliusPeliitatPeliitat792112
68Antti MännistöKJKKJK583112
68Emil HalonenLuvian KiekkoLuvian Kiekko683112
68Juuso RajalaLuvian KiekkoLuvian Kiekko665118
68Samuel KarhulaPEPOPEPO456114
68Jere KirsiläHe-KiHe-Ki756114
68Aapo RauteeKuKiKuKi756114
68Ville-Petteri MäkinenKuKiKuKi547112
68Veeti MononenEVUEVU6471110
68Joni HäppöläKHTKHT647110
68Pavel SavinLuvian KiekkoLuvian Kiekko647112
68Niko MäkiRocketsRockets8471120
68Jonatan PajalaWarkisWarkis538114
68Sampo PaulaharjuTuusKiTuusKi638110
68Elias SottiKHTKHT638112
83Anton PaasonenShakersShakers5641025
83Tuomas KähkönenGrIFKGrIFK564100
83Roope LidmanTuusKiTuusKi664100
83Leon RuohomäkiRNK HociRNK Hoci755102
83Joona RitalaShakersShakers6461010
83Emil KujalaVG-62VG-62737100
83Joona ViljakainenWarkisWarkis528100
90Aleksi TaloPARRUPARRU45494
90Antti RantsiKelAKelA55494
90Rasmus JuntunenEVUEVU65492
90Joonas KalliolaKHTKHT445910
90Albin ÅkerlundIFK LepplaxIFK Lepplax74594
90Jackson TillinghastJPKJPK74590
90Riku TiainenGladiatorsGladiators43692
90Joona KolehmainenWarkisWarkis43694
90Viljami RapeliGrIFKGrIFK62794
90Tobias AhlskogIFK LepplaxIFK Lepplax61896
100Leevi KorhonenFC PesäFC Pesä56284

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.