tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › II-divisioona › Maalivahdit

II-divisioona maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Suomi

II-divisioona maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Santeri PerkkiöRocketsRockets260197,80
2Jonas HolmbergHighsticks HTHighsticks HT391495,80
3Remy PennanenPeliitatPeliitat390494,70
4Joose JuutiLuvian KiekkoLuvian Kiekko272494,70
5Mikael SaarenpääLaser HT AkatemiaLaser HT Akatemia268494,41
6Jesse YlikrakaShakersShakers262493,91
7Juuso IkonenVG-62VG-62270593,31
8Elias LindvallIFK LepplaxIFK Lepplax51871493,00
9Joni HietalaCowboysCowboys41581292,90
10Julius KivinenJää-AhmatJää-Ahmat272692,30
11Joonas TiippanaFC PesäFC Pesä41621492,00
12Jaakko JuutinenShakersShakers277791,70
13Valtteri NousiainenWarkisWarkis255591,70
14Aleksi SeppäläHiHoHiHo31091091,60
15Oskari HankaKuRyKuRy41361391,30
16Vesa-Matti KohopääKHTKHT31151191,30
17Santeri SironenJPKJPK273791,30
18Paavo LindholmPARRUPARRU269491,30
19Oskari MäkeläEt-Po -72Et-Po -72272791,10
20Erik TammenpääNikkaritNikkarit31481090,70
21Valtteri MäkirantaAPVAPV253590,40
22Miska KiviniemiPingviinitPingviinit31181390,10
23Antti LaineChiefsChiefs41952289,90
24Kalle HannulaAhmatAhmat2891089,90
25Topi JokinenPeliitatPeliitat382789,90
26Tommi YrjänäHiHoHiHo379989,80
27Anton IvanovicKuKi HTKuKi HT379989,80
28Mckenzie ChalmersLaser HT AkatemiaLaser HT Akatemia260789,60
29Ville NieminenKisa-EaglesKisa-Eagles376989,40
30Iiro KalliolaKiekko-AhmaKiekko-Ahma51481389,20
31Oskari KoskenmäkiJPKJPK496889,20
32Oliver KärkkäinenMIFMIF31131489,00
33Jere ParviainenIKK EdustusIKK Edustus3891189,00
34Tuukka ReponenPiPSPiPS31111088,80
35Oskars GusevsKraftKraft247688,70
36Tommi SipiläinenKelAKelA498988,50
37Aki SaralaUplakersUplakers2761088,40
38Christian KavanderRNK HociRNK Hoci2821188,20
39Valtteri VallePEPOPEPO245688,20
40Aleksi KarppinenKeKiKeKi51331787,90
41Juho ValtanenRocketsRockets31221787,80
42Juhani OksmanKuKiKuKi3991487,60
43Miska MäläskäUUUU2891387,30
44Niklas MyllynenKisa-EaglesKisa-Eagles3891387,30
45Ossi MäkinenKooVee IIKooVee II3891387,30
46Niilo PennalaAPVAPV31201287,20
47Lucas KetolaHighsticks HTHighsticks HT261987,10
48Vilppu VanhaTIHCTIHC2731186,90
49Lassi ViljanenKJKKJK41362186,60
50Juha-Pekka MustikkamaaRNK HociRNK Hoci2701186,40
51Rikhard ParkkilaSablesSables393786,30
52Eetu PohjolaHCIKHCIK3941586,20
53Gregor MagalPARRUPARRU2681186,10
54Peetu PutroJyskeJyske2671185,90
55Ilkka MoilanenLiKiLiKi3841485,70
56Iiro RaikkerusMIFMIF2721285,70
57Verneri HeikkiläEt-Po -72Et-Po -722661185,70
58Meeri RäisänenGladiatorsGladiators3691085,50
59Vili HautamäkiUplakersUplakers31101985,30
60Joakim WesterholmKraftKraft3871585,30
61Kuisma HaapaniemiTigersTigers3861585,10
62Lauri PudasVeturitVeturit245884,90
63Jose AspholmHe-KiHe-Ki2781484,80
64Iiro SaloHe-KiHe-Ki41151484,60
65Artturi VirkkunenPaiHaPaiHa2851684,20
66Sauli RantalaVG-62VG-622691384,10
67Akseli MikkonenAhmatAhmat2731483,90
68Topi HänninenViikingitViikingit2681482,90
69Aleksi RuohonenPyry TeamPyry Team254682,40
70Juho TarkkaLiKiLiKi2541380,60
71Lassi SinivuoriSablesSables4761072,20
72Eemeli TirkkonenKelAKelA2590–0
73Jukka-Pekka RuokojärviPyry TeamPyry Team2510–0
74Leevi NieminenPyry TeamPyry Team2380–0
75Eetu SaloKiekko-AhmaKiekko-Ahma2360–0
76Huugo AlahäiväläJPKJPK2230–0
77Aatu MäkeläHe-KiHe-Ki2200–0
Alle 2 ottelua pelanneet
78Niklas VirtanenKHTKHT1310100,01
79Arttu HakalaJää-AhmatJää-Ahmat1290100,01
80Ilmari AnttilaKuKi HTKuKi HT130196,80
81Pontus PaakkonenChiefsChiefs138295,00
82Atte KorkiakangasSuKiKaSuKiKa135294,60
83Mikko SalmenojaHCIKHCIK152394,50
84Heikki KokkonenTuusKiTuusKi134294,40
85Niclas HeinoGrIFKGrIFK133294,30
86Arttu ValjakkaPEPOPEPO127293,10
87Sami MurtoPeToPeTo125292,60
88Leevi KuusjärviJyskeJyske147492,20
89Niko LehtinenKuRyKuRy132391,40
90Veikka VepsäläinenViikingitViikingit162691,20
91Mikko HolopainenEVUEVU152591,20
92Jere-Petri KulmalaKuKiKuKi152591,20
93Niilo KoskinenKooVee IIKooVee II129390,60
94Eemil NykänenLeKi-75LeKi-75146590,20
95Ossi SuominenJyskeJyske127390,00
96Ilari MaukonenWarkisWarkis126389,70
97Mikael LevokariLuvian KiekkoLuvian Kiekko151689,50
98Eero ViljanenLuvian KiekkoLuvian Kiekko134489,50
99Nico KumarEVUEVU142589,40
100Jonas VuorioJää-AhmatJää-Ahmat132488,90
101Kasper RamstedtKJKKJK131488,60
102Perttu SavolainenUUUU129487,90
103Elia TuomaalaVeturitVeturit136587,80
104Vesa-Pekka IkonenLeKi-75LeKi-75135587,50
105Leo SmedsIKK EdustusIKK Edustus127487,10
106Pekka PakarinenPeToPeTo120387,00
107Niilo MalilaUUUU146786,80
108Elmeri NikulainenPingviinitPingviinit139686,70
109Juha TarkiainenLeKi-75LeKi-75149886,00
110Otto RätyNikkaritNikkarit143786,00
111Julle LämsäEt-Po -72Et-Po -72137686,00
112Aapo RuokosaloEVUEVU123485,20
113Rasmus PokkaTIHCTIHC128584,80
114Ville-Pekka KoivuGrIFKGrIFK128584,80
115Villehart KuusamoVeturitVeturit133684,60
116Eetu PasanenSuKiKaSuKiKa142884,00
117Matias VähäsöyrinkiPaiHaPaiHa1521083,90
118Jere HögbackaTuusKiTuusKi147983,90
119Henri PenttiläGrIFKGrIFK120483,30
120Hugo BrännIFK LepplaxIFK Lepplax120483,30
121Tatu HuhtanenPeToPeTo138882,60
122Joni JärvenperäPaiHaPaiHa1441278,60
123Andreas LexhagTuusKiTuusKi1381177,60
124Karma KorhonenKooVee IIKooVee II123776,70
125Jere RingbomTigersTigers1360–0
126Altti HeinonenRocketsRockets1340–0
127Juuso KuokkanenPiPSPiPS1300–0
128Tuomas JuutiGladiatorsGladiators1280–0
129Aleksi HautalaPyry TeamPyry Team1250–0
130Martins DriksnePARRUPARRU1240–0
131Joel EeliNikkaritNikkarit1200–0
132Nuutti VirtaKeKiKeKi1190–0
133Lasse VuorinenSablesSables150–0
134Eemil KoivistoTigersTigers130–0

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.