tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › U16 SM-sarja › Syöttöpörssi

U16 SM-sarja syöttöpörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

U16 SM-sarja syöttöpörssi 2026–27 – eniten syöttöjä

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Eliel HalonenJYPJYP913213412
2Joona KarjalainenSaiPaSaiPa85131822
3Arttu TervonenKärpätKärpät9512170
3Matias KoivukoskiKärpätKärpät9312150
5Oliver ÅgrenLukkoLukko8811190
5Nooa NäyräLukkoLukko8711182
5Leevi HuovilaJYPJYP8111128
8Tenho PitkänenKärpätKärpät7810180
8Eetu EronenJYPJYP9210124
10Juho JoskaKärpätKärpät999182
10Roni PohjalainenKärpätKärpät879160
10Tiitus HynninenKalPaKalPa869156
10Aleksanteri EtelätaloTapparaTappara959148
10Eelis VertanenJYPJYP949132
10Toivo KontioKJT HaukatKJT Haukat839122
10Miska LindiKalPaKalPa8391214
17Oskari KivinenJYPJYP9138216
17Klavs KumpinsRigas HSRigas HS10118194
17Manu HärkönenSportSport878150
17Jami JokinenIlvesIlves978154
17Valtter KallioTPSTPS858134
17Luke-Anton PöyhönenJYPJYP858136
17Leo HeikkinenKJT HaukatKJT Haukat838110
24Ahto AaltonenKJT HaukatKJT Haukat877140
24Veeti KorkiamäkiTapparaTappara977142
24Peetu JetsuJYPJYP7571242
24Maksim SinkkonenSaiPaSaiPa857124
24Noah GirardHIFKHIFK847114
24Alex HaikonenLukkoLukko837102
30Otso ToivanenSaiPaSaiPa8116174
30Emil HeinoHPKHPK8961522
30Väinö VähämaaTPSTPS766128
30Juho-Weikka NaarajärviIlvesIlves966124
30Seemi HartusIlvesIlves846106
35Jose SalorantaKJT HaukatKJT Haukat8105152
35Kende KörösiKooKooKooKoo995142
35Rodrigo BricsRigas HSRigas HS10851320
35Robert AuvinenTPSTPS865114
35Aatu TurkkiHPKHPK865112
35Mikael NivalaLukkoLukko455102
41Oskar MelichercikPelicansPelicans7104144
41Bertalan VassSaiPaSaiPa8104142
41Juha JakolaKalPaKalPa894134
41Roope HilliKärpätKärpät984122
41Sebastian MattilaHIFKHIFK764100
46Valtteri PiispanenJYPJYP6143174
46Aapo KemppainenKalPaKalPa8123150
46Matias ReijonenJokeritJokerit973108
46Luka ArheniusTapparaTappara96392
50Matiass SilisLukkoLukko88192

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.