tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › U16 SM-sarja › Pistepörssi

U16 SM-sarja pistepörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

U16 SM-sarja pistepörssi 2026–27 – maalit, syötöt ja pisteet

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Eliel HalonenJYPJYP913213412
2Oskari KivinenJYPJYP9138216
3Klavs KumpinsRigas HSRigas HS10118194
3Oliver ÅgrenLukkoLukko8811190
5Juho JoskaKärpätKärpät999182
5Tenho PitkänenKärpätKärpät7810180
5Nooa NäyräLukkoLukko8711182
5Joona KarjalainenSaiPaSaiPa85131822
9Valtteri PiispanenJYPJYP6143174
9Otso ToivanenSaiPaSaiPa8116174
9Arttu TervonenKärpätKärpät9512170
12Roni PohjalainenKärpätKärpät879160
13Aapo KemppainenKalPaKalPa8123150
13Jose SalorantaKJT HaukatKJT Haukat8105152
13Emil HeinoHPKHPK8961522
13Manu HärkönenSportSport878150
13Jami JokinenIlvesIlves978154
13Tiitus HynninenKalPaKalPa869156
13Matias KoivukoskiKärpätKärpät9312150
20Oskar MelichercikPelicansPelicans7104144
20Bertalan VassSaiPaSaiPa8104142
20Kende KörösiKooKooKooKoo995142
20Ahto AaltonenKJT HaukatKJT Haukat877140
20Veeti KorkiamäkiTapparaTappara977142
20Aleksanteri EtelätaloTapparaTappara959148
26Juha JakolaKalPaKalPa894134
26Rodrigo BricsRigas HSRigas HS10851320
26Valtter KallioTPSTPS858134
26Luke-Anton PöyhönenJYPJYP858136
26Eelis VertanenJYPJYP949132
31Roope HilliKärpätKärpät984122
31Väinö VähämaaTPSTPS766128
31Juho-Weikka NaarajärviIlvesIlves966124
31Peetu JetsuJYPJYP7571242
31Maksim SinkkonenSaiPaSaiPa857124
31Toivo KontioKJT HaukatKJT Haukat839122
31Miska LindiKalPaKalPa8391214
31Eetu EronenJYPJYP9210124
31Leevi HuovilaJYPJYP8111128
40Robert AuvinenTPSTPS865114
40Aatu TurkkiHPKHPK865112
40Noah GirardHIFKHIFK847114
40Leo HeikkinenKJT HaukatKJT Haukat838110
44Matias ReijonenJokeritJokerit973108
44Sebastian MattilaHIFKHIFK764100
44Mikael NivalaLukkoLukko455102
44Seemi HartusIlvesIlves846106
44Alex HaikonenLukkoLukko837102
49Matiass SilisLukkoLukko88192
49Luka ArheniusTapparaTappara96392

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.