tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › Auroraliiga › Syöttöpörssi

Auroraliiga syöttöpörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

Auroraliiga syöttöpörssi 2026–27 – eniten syöttöjä

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Paige McGuireHPKHPK12514192
2Emilia VarpulaIlvesIlves10313162
3Kiti SeikkulaK-EspooK-Espoo12312150
4Anni-Elina MontonenK-EspooK-Espoo12410142
5Tanja KoljonenK-EspooK-Espoo1229112
5Heta SeikkulaK-EspooK-Espoo1219102
7Vanessa ViitalaHPKHPK12481212
7Johanna SiiraIlvesIlves1028100
9Yenna KolmonenTeam KuortaneTeam Kuortane997160
9Tinja-Mariia HaukijärviK-EspooK-Espoo11971614
9Senja SiivonenTeam KuortaneTeam Kuortane11371030
9Reetta ValkjärviK-EspooK-Espoo122790
13Kiira YrjänenK-EspooK-Espoo11146200
13Karoliina RantamäkiK-EspooK-Espoo1276130
13Aino LehikoinenHIFKHIFK956112
13Emmi LoponenHPKHPK1056116
13Julia KuhtaHIFKHIFK1156110
13Saimi LehtoPelicansPelicans103696
13Emmi RakkolainenK-EspooK-Espoo1236912
20Anni PereHIFKHIFK113582
21Emma EkoluomaIlvesIlves10124160
21Eva LambergHPKHPK1154931
21Anna-Kaisa Antti-RoikoIlvesIlves94480
24Abigail ByskataTeam KuortaneTeam Kuortane1193122
24Henni VirtanenHPKHPK12731018

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.