tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › Auroraliiga › Jäähypörssi

Auroraliiga jäähypörssi 2026–27

Jääkiekko · Suomi

Auroraliiga jäähypörssi 2026–27 – eniten jäähyminuutteja

#PelaajaJoukkueOMSPJM
1Eva LambergHPKHPK1154931
2Senja SiivonenTeam KuortaneTeam Kuortane11371030
3Henni VirtanenHPKHPK12731018
4Tinja-Mariia HaukijärviK-EspooK-Espoo11971614
5Vanessa ViitalaHPKHPK12481212
5Emmi RakkolainenK-EspooK-Espoo1236912
7Emmi LoponenHPKHPK1056116
7Saimi LehtoPelicansPelicans103696
9Paige McGuireHPKHPK12514192
9Anni-Elina MontonenK-EspooK-Espoo12410142
9Tanja KoljonenK-EspooK-Espoo1229112
9Heta SeikkulaK-EspooK-Espoo1219102
9Abigail ByskataTeam KuortaneTeam Kuortane1193122
9Anni PereHIFKHIFK113582
9Emilia VarpulaIlvesIlves10313162
9Aino LehikoinenHIFKHIFK956112

Kauden 2026–27 tilastot. O = ottelut, M = maalit, S = syötöt, P = pisteet, JM = jäähyminuutit.