tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › V-divisioona › Maalivahdit

V-divisioona maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Suomi

V-divisioona maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Mikko JarvansaloMaKoMaKo132391,40
2Rami HietamäkiPyry M2Pyry M231061190,60
3Miro ViinamäkiKJK AkKJK Ak31381888,50
4Antti Palo-OjaMaKoMaKo138588,40
5Jarkko MunneHokkarit IIHokkarit II21121588,20
6Ville TolonenAkaan KiekkoAkaan Kiekko21081587,80
7Joona KurulaHokkarit IIHokkarit II2691087,30
8Paavo NieminenAkaan KiekkoAkaan Kiekko2871387,00
9Arttu TuominenFortuna 2Fortuna 21631185,10
10Joni-Juha AnttilaMaKoMaKo21082084,40
11Lauri ValtanenVaPS IIVaPS II21042481,30
12Patrik VihersaloFortuna 2Fortuna 221263080,80
13Mikko KeskikiikonenVaPS IIVaPS II1441377,20

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.