tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › Naisten Suomi-sarja › Maalivahdit
🏒

Naisten Suomi-sarja maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Suomi

Naisten Suomi-sarja maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Sara NieminenKiekko-AhmaKiekko-Ahma1210100,01
2Elisa MarkLL-89 LaLuLL-89 LaLu1120100,01
3Lia ImmonenJokipojatJokipojat250296,21
4Minea HärkönenHokkiHokki138295,00
5Saara RintamaaPaRaPaRa147394,00
6Pilvi VilenSaiPaSaiPa254493,10
7Elisa VaittinenHIFK GHHIFK GH127293,10
8Mari KoivistoHIFK GHHIFK GH122291,70
9Minttu HaapalaKuRy MIFKuRy MIF111191,70
10Henni LappalainenLL-89 LaLuLL-89 LaLu110190,90
11Mira PeltolaHIFK AkHIFK Ak137490,20
12Saimi NenonenKalPa AkatemiaKalPa Akatemia1971189,80
13Charlotta SöderSalo HTSalo HT243589,60
14Iia TikkaKiilatKiilat273689,30
15Sini VäänänenKiilatKiilat329389,31
16Taira LilienkampfKalPa AkatemiaKalPa Akatemia132488,90
17Petra HuhtakallioIlves AkIlves Ak2861188,70
18Louna SärkeläRoKiRoKi212187,50
19Anni LiuskiHokkiHokki144786,30
20Veera KontioTuK-V Club KisuritTuK-V Club Kisurit21031785,80
21Nelli NieminenHIFK AkHIFK Ak136685,70
22Heidi JokinenPaRaPaRa132684,20
23Lotta NymanJyKiJyKi31823783,10
24Senni ThynellKiekko-VantaaKiekko-Vantaa228682,40
25Villina LainePaRaPaRa113381,30
26Elli HuotariRoKiRoKi1410–0

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.