tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › Naisten Mestis › Maalivahdit
🏒

Naisten Mestis maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Suomi

Naisten Mestis maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Netta-Sisko LahtinenLukkoLukko340197,62
2Säde HagelinK-Espoo AkK-Espoo Ak283495,40
3Colby WilsonLukkoLukko356394,91
4Riina ValkamaAPVAPV290494,40
5Rosa-Marie OjalaAPVAPV5127793,30
6Salla SivulaKeuPa HT JypKeuPa HT Jyp370593,31
7Aida JokelaKalPaKalPa368593,20
8Julia Keski-PetäjäKärpät AkKärpät Ak51901491,70
9Tea KoljonenHPK AkatemiaHPK Akatemia62071791,30
10Aino MäättänenAPVAPV31361090,70
11Jenna AngermanKalPaKalPa256690,30
12Erika VitikkaKärpät AkKärpät Ak31111287,80
Alle 2 ottelua pelanneet
13Elina MalmbergK-Espoo AkK-Espoo Ak1160100,01
14Saara RintamaaLukkoLukko1140100,01
15Aada EskolaKeuPa HT JypKeuPa HT Jyp126486,70
16Jasmin RutanenHPK AkatemiaHPK Akatemia1210–0

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.