tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › IV-divisioona › Maalivahdit

IV-divisioona maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Suomi

IV-divisioona maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Janne SavolainenLJKLJK1200100,01
2Eemeli LepistöJää-TiikeritJää-Tiikerit146393,90
3Daniil SandinOKK TankkiOKK Tankki138392,70
4Teemu KivimaaHaukat HawksHaukat Hawks135392,10
5Miio HarjapääWolfpackWolfpack145491,80
6Vili RättyäWolfpackWolfpack31151191,30
7Peetu UotinenLJKLJK252591,20
8Simo KemppinenKoPoKoPo147590,40
9Ville TolvanenHaukat HawksHaukat Hawks146590,20
10Tino ToikkanenEVU YstävätEVU Ystävät31241589,20
11Juho PöysköKurra GeparditKurra Gepardit159888,10
12Pekka HuhtanenK-TiikeritK-Tiikerit3911387,50
13Jukka SalmelaOKK TankkiOKK Tankki21001587,00
14Jere LindenKurra GeparditKurra Gepardit153886,90
15Jarno SalonenIce ForceIce Force255686,40
16Henri VäisänenKoPoKoPo2801485,10
17Vili-Valtteri VäätänenJää-TiikeritJää-Tiikerit129780,60
18Janne ManninenKurra GeparditKurra Gepardit1531676,80
19Veikko LaariIce ForceIce Force1190–0

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.