tulokset.live – myös alasarjojen pelit
🏒 Jääkiekko Muita lajeja tulossa…
Jääkiekko › Sarjat › III-divisioona › Maalivahdit

III-divisioona maalivahdit 2026–27

Jääkiekko · Suomi

III-divisioona maalivahdit 2026–27 – torjuntaprosentit

#MaalivahtiJoukkueOTorj.PMTorj-%NP
1Hannes DahlbackaHighsticks HT AcademyHighsticks HT Academy277396,30
2Aatu HuttunenHokkiHokki246295,80
3Ben BoströmHighsticks HT AcademyHighsticks HT Academy243295,61
4Johannes KumpulaStarsStars285495,50
5Arttu LaaksonenGoonsGoons3103694,50
6Joonatan EskolaKalla HockeyKalla Hockey285594,40
7Eero YlisaariVirkiä IIVirkiä II263494,00
8Tyler BarberIFK Lepplax TeamIFK Lepplax Team4174893,70
9Vertti TiainenKiPSKiPS391493,51
10Jaakko HelminenHCUPHCUP287693,51
11Anton KorpelaTempo HockeyTempo Hockey270493,40
12Ville HyttinenKajaKaja254493,10
13Vilho TeerimäkiSport AkatemiaSport Akatemia266593,01
14Jami KaukuaTempo HockeyTempo Hockey296592,90
15Miska KaipanenHCUPHCUP256292,90
16Sebastian SinervoKiekko 49Kiekko 4931381192,60
17Tuomas EskelinenPaKaPaKa263592,60
18Rasmus AhlbladSalamatSalamat41591392,40
19Mino PalmulaaksoPaRaPaRa382592,40
20Antti KeronenDucksDucks296892,30
21Joonas SuomelaLLujaLLuja267392,30
22Rasmus JoutsenKHKKHK260592,30
23Roope SiitonenKHKKHK271692,20
24Niilo VenteläRoPoRoPo258592,10
25Mikko TaariKiekko-KetutKiekko-Ketut281792,00
26Onni RekoLäKiLäKi21101091,70
27Rasmus LehtinenLLujaLLuja266691,70
28Levi SaariahoIKK 2IKK 2276791,60
29Juho RantalaCowboys ColtsCowboys Colts296690,90
30Kalle AaltonenTu-KiTu-Ki269290,90
31Eerik SuojanenLäKiLäKi260690,90
32Otto HirvonenHurtatHurtat31191290,80
33Erkki RaerinneLL-89 LaLuLL-89 LaLu289990,80
34Aleksi ToivonenKPKKPK382790,70
35Elias KyllönenYKIYKI367590,70
36Joel GerardTUSTUS41641790,60
37Pyry SuorantaKPKKPK276590,60
38Kimi OjalaKuKuKuKu31141290,50
39Roope RantalaK-67K-672951090,50
40Toni LunkkaStormStorm383890,50
41Juuso KopraFortunaFortuna256690,30
42Leevi KukkulaHAKIHAKI31361590,10
43Max NiemeläVG-62 IIVG-62 II31281490,10
44Iiro LehtinenPKSPKS282990,10
45Nikandr JutilaRiemu 2Riemu 2273890,10
46Kasper HupliKaPa-51KaPa-5151391390,00
47Jonas PerusKraft AcademyKraft Academy272890,00
48Jussi SiironenJHT AkJHT Ak2881089,80
49Aatu SoininenWarrantti MahtikukotWarrantti Mahtikukot41391689,70
50Aleksi RistimäkiParsportParsport258389,70
51Jyri PussinenUrho IIUrho II41291589,60
52Tiina RanneKuKi TeamKuKi Team21261589,40
53Otto TapiovaaraEjLEjL31241589,20
54Atte MutanenOoKooOoKoo31241589,20
55Ville NousiainenPyPoPyPo258789,20
56Tuomas ManninenKiekko-KarhutKiekko-Karhut31381789,00
57Mikael SaariHPK IceDogsHPK IceDogs2811089,00
58Marko TähtiAaKooAaKoo265889,00
59Eetu ReinikainenMuJKMuJK2961288,90
60Antti RantilaKeuPa HT IIKeuPa HT II2961288,90
61Henri FrantsiRangersRangers272988,90
62Ville TauriainenStormStorm31091388,70
63Eemil HannulaKiilatKiilat245488,60
64Veeti KauppiHCEHCE295788,30
65Jose YlisaloPK 83PK 832911288,30
66Oiva AnttonenHunters TeamHunters Team21031488,00
67Eeli SuominenTarUTarU21091587,90
68Aarni TervamäkiVaPSVaPS2801187,90
69Matias TunnelaKiekkohaitKiekkohait2801187,90
70Jarmo PaskiS-Kiekko HTS-Kiekko HT2801187,90
71Oskari RiiheläHCUPHCUP238587,80
72Tatu-Topias PaskiLuvian Kiekko TeamLuvian Kiekko Team253787,70
73Anssi PekkonenRURU31221887,10
74Jani MyllyniemiTarUTarU21011587,10
75Markus RistiluomaYJKYJK2871387,00
76Jukka HylliJäHiJäHi21041686,70
77Jesper RahunenKarhu-KissatKarhu-Kissat2781286,70
78Mixu KokkolaKraft AcademyKraft Academy2651086,70
79Aleksi KortesaariHiisiHiisi255486,70
80Otto AurolaGrIFK JoukkueGrIFK Joukkue31231986,60
81Olli AaltoHunters TeamHunters Team31621786,50
82Vili VirtaAHKAHK2771286,50
83Pekka SillanpääSJS EdustusSJS Edustus31782886,40
84Elmeri SoonS-Kiekko HTS-Kiekko HT2761286,40
85Tino NurmimäkiHokkaritHokkarit21111886,00
86Akseli SaarelaKiilatKiilat380985,90
87Arsi JuntunenSuPSSuPS2611085,90
88Mika SalmiHC LudwigHC Ludwig31031785,80
89Leevi KuusjärviUJKUJK2781385,70
90Lauri MalmbergPiTaPiTa31252185,60
91Tuukka VarisNKVNKV2821485,40
92Miro SalminenPiTaPiTa2761385,40
93Akseli KontolaRiemu 2Riemu 22741385,10
94Juuso KarenSoPaSoPa3831484,80
95Miro HämäläinenHiisiHiisi380584,80
96Valtteri KarvonenCobratCobrat2781484,80
97Kasper PuustinenKarhu-Kissat IIKarhu-Kissat II2971884,30
98Joonatan VirkkalaPoUPoU3751484,30
99Tommi BrusinRaahe-Kiekko SoturitRaahe-Kiekko Soturit243884,30
100Elmeri PennalaEVU TeamEVU Team41381684,20
101Vesa HietikkoLuvian Kiekko TeamLuvian Kiekko Team31011984,20
102Peetu MattilaKieHaKieHa2531084,10
103Tuomas PaavilainenPaRaPaRa254683,80
104Joni NieminenHCEHCE2761583,50
105Akseli PietiläinenPelikaanitPelikaanit31282683,10
106Jasper VirtanenUJKUJK243982,70
107Mathias EnqvistIKK 2IKK 22751682,40
108Ville UuttuKiekkohaitKiekkohait249782,10
109Joonas KiiskinenDucksDucks241982,00
110Jere LintusaloK-67K-672631481,80
111Eetu TapaninenNKVNKV21012381,50
112Ville OkkonenLämäritLämärit32004980,30
113Anton WärnMuIK IIMuIK II31393480,30
114Lauri KossilaMARYMARY42043779,80
115Nikolas TaimiTu-KiTu-Ki2741678,70
116Simo RauvalaLLujaLLuja235978,00
117Jere ManninenNäädätNäädät21344077,00
118Luukas OjalaNäädätNäädät2953076,00
119Kaapo KulonummiKarhu-Kissat IIKarhu-Kissat II41685974,00
120Rasmus YlipasmaRoKi TeamRoKi Team2572074,00
121Elias KoivistoKuKi TeamKuKi Team2712073,00
122Oskari LaaksoEVU TeamEVU Team2530–0
123Kristoffer LångMIF TeamMIF Team2490–0
124Venni KorhonenTu-KiTu-Ki2370–0
125Erik HildénMIF TeamMIF Team2330–0
Alle 2 ottelua pelanneet
126Joonas KuokkanenRuoSkARuoSkA145197,80
127Kaius TeppoPUSPUS137197,40
128Niklas SaarremaaRoKi TeamRoKi Team131196,90
129Mikael KarvinenHC LudwigHC Ludwig126196,30
130Sampo KämäräinenHokkiHokki120195,20
131Atte TonteriValKiValKi139295,10
132Jari PursiainenRangersRangers147394,00
133Mikko TasalaYKIYKI115193,80
134Max HovilaPKSPKS129293,50
135Niko TammiPiranhasPiranhas140393,00
136Veeti HöytiäKeuPa HT IIKeuPa HT II164592,80
137Juuso KetonenVG-62 IIVG-62 II138392,70
138Santeri ParviainenParsportParsport138392,70
139Teemu KolsiPanthersPanthers147492,20
140Julius VesterinenHAKIHAKI135392,10
141Kasper HornborgPUSPUS153591,40
142Elias TuomaalaHaU HuskitHaU Huskit132391,40
143Antti RipattiPanthersPanthers132391,40
144Aleksi HämäläinenKalla HockeyKalla Hockey142491,30
145Miska Mustonen25ERS25ERS142491,30
146Dominic MarquisLämäritLämärit183891,20
147Lari LahtinenAHKAHK150590,90
148Nestori LahtiPK 83PK 83159690,80
149Karri LångsjöVirkiä IIVirkiä II149590,70
150Hugo TuhkanenKiekko-KarhutKiekko-Karhut157690,50
151Nico GullansEjLEjL128390,30
152Niko HeinonenKiekko 49Kiekko 49146590,20
153Jesse NuoliojaCowboys ColtsCowboys Colts134489,50
154Leo JoenperäPUSPUS125389,30
155Tuomas HanninenValKiValKi140588,90
156Aate RytteriJyKiJyKi131488,60
157Juhani KupiainenJäHiJäHi11001388,50
158Onni RaappanaJyKiJyKi138588,40
159Joni SavolainenRNK TeamRNK Team145688,20
160Teemu KajosmäkiKeuPa HT IIKeuPa HT II130488,20
161Janne OeschKHKKHK130488,20
162Janne VäisänenKiekko-KetutKiekko-Ketut130488,20
163Matias VähäsöyrinkiKiekkohaitKiekkohait137588,10
164Jaakko LehikoinenKajaKaja129487,90
165Viljami TauluJyKiJyKi135587,50
166Ville SuontamoJyKiJyKi148787,30
167Miki KytönenSport AkatemiaSport Akatemia141687,20
168Oliver KärkkäinenMIF TeamMIF Team134587,20
169Carel Von SchoultzKiekko 49Kiekko 49139686,70
170Tuomas TyynismaaVirkiä IIVirkiä II144786,30
171Lari MykräGrIFK JoukkueGrIFK Joukkue142785,70
172Nico RenlundCobratCobrat130585,70
173Matias GulinGrIFK JoukkueGrIFK Joukkue135685,40
174Markus NatunenPerho HTPerho HT134685,00
175Veeti PisiläJHT AkJHT Ak139784,80
176Jaakko MehtäläHaU HuskitHaU Huskit131683,80
177Eero TaponenRNK TeamRNK Team1561183,60
178Jimi KalliomäkiRNK TeamRNK Team140883,30
179Lukas MattbäckMIF TeamMIF Team143982,70
180Juho KammonenRURU142982,40
181Samu VäinöläPanthersPanthers134881,00
182Pasi SarajärviRoPoRoPo129780,60
183Jere Haapala25ERS25ERS1451180,40
184Anton Mäki-Lahna25ERS25ERS1411080,40
185Miikka RintalaKuKuKuKu132880,00
186Eetu SalinGoonsGoons132880,00
187Mikko AlakoskiVaPSVaPS127779,40
188Miki HussoLL-89 LaLuLL-89 LaLu1421179,20
189Vertti RasiFortunaFortuna126778,80
190Peetu PyykköPiranhasPiranhas126778,80
191Matias JaakolaMuJKMuJK1401178,40
192Jere ManninenPUSPUS129878,40
193Antti PuttoSalamatSalamat118578,30
194Hugo RinkinenHPK IceDogsHPK IceDogs125778,10
195Jeremia MereläKarhu-KissatKarhu-Kissat128877,80
196Petteri LohiStarsStars127877,10
197Markus KoramoPaKaPaKa1411375,90
198Juuso RinnePKSPKS125875,80
199Eeli TiusanenPelikaanitPelikaanit128975,70
200Max TuoretmaaMuIK IIMuIK II124875,00
201Tommi LeväpeltoLL-89 LaLuLL-89 LaLu1271073,00
202Tomi KynnäsKieHaKieHa118772,00
203Aleksi LinnaTUSTUS1440–0
204Jaajo MolkoselkäRNK TeamRNK Team1360–0
205Ilja EerikäinenKuKi TeamKuKi Team1300–0
206Juuso ToiminenHCEHCE1290–0
207Arttu TurpeinenRuoSkARuoSkA1270–0
208Jan-Michael VenäläinenLuvian Kiekko TeamLuvian Kiekko Team1250–0
209Aleksi HiltunenHiisiHiisi1230–0
210Joona PellikkaKiekkohaitKiekkohait1220–0
211Iiro HaaparantaRuoSkARuoSkA1170–0
212Niko RissanenSoPaSoPa1150–0
213Ari KorpiCowboys ColtsCowboys Colts1150–0
214Christopher SalmiKaPa-51KaPa-511150–0
215Niilo HuhtakangasTUSTUS1140–0
216Dan-Anders ReinlundParsportParsport1100–0
217Veetu JunnilaRNK TeamRNK Team180–0
218Otto JanhunenHunters TeamHunters Team170–0
219Sami TuiskuYKIYKI170–0
220Oliwer LudénIFK Lepplax TeamIFK Lepplax Team140–0
221Hannes NiinimäkiMARYMARY130–0
222Niko VähäsöyrinkiKiPSKiPS120–0

Koottu otteluiden pöytäkirjoista. Torjuntaprosentti ja päästetyt maalit lasketaan otteluista, joissa joukkueella pelasi yksi maalivahti. PM = päästetyt maalit, NP = nollapelit.